Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība ir iesniegusi FM 2024. gada budžeta projektu

Atbilstoši Pašvaldību finanšu stabilizācijas pieteikumu izskatīšanas un finanšu stabilizācijas projektu saskaņošanas pastāvīgās komisijas uzdevumam Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība ir iesniegusi Finanšu ministrijā (FM) 2024. gada budžeta projektu. FM vērtē saņemtos dokumentus, kurus plānots izskatīt komisijas sēdē trešdien, 24. janvārī. Komisijas sēdē piedalīsies finanšu ministrs Arvils Ašeradens un ir uzaicināti arī pašvaldības pārstāvji.

Pašvaldībai bija uzdevums iesniegt Pašvaldību finanšu stabilizācijas pieteikumu izskatīšanas un finanšu stabilizācijas projektu saskaņošanas pastāvīgajai komisijai sabalansētu 2024. gada budžeta projektu, kurā paredzēts, ka šā gada izdevumi tiek nosegti ar šā gada ieņēmumiem. Nepieciešamības gadījumā pašvaldībai jāveic budžeta izdevumu optimizācija un brīvprātīgo funkciju pārskatīšana.

Atbilstoši normatīvo aktu regulējumam gadskārtējam pašvaldības budžetam jābūt apstiprinātam domē ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta likuma izsludināšanas. 2024. gadā pašvaldībām kārtējā gada budžeti ir jāpieņem līdz 21. februārim.

Likumā par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam Ministru kabinetam ir noteiktas tiesības lemt par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem, tajā skaitā par nepieciešamo valsts budžeta aizdevumu uzņemto saistību izpildei šā likuma noteiktā pašvaldību aizņēmumu kopējā palielinājuma ietvaros. FM gatavo iesniegšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par atbalsta pasākumiem, kas nodrošinātu ilgtermiņa finanšu stabilitātes atjaunošanu Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro