Režisores Ināras Kolmanes filmu “Mātes piens” noskatījušies jau vairāk kā 42 000 skatītāju Latvijā

Režisores Ināras Kolmanes filmu “Mātes piens” noskatījušies jau vairāk kā 42 000 skatītāju visā Latvijā. Divas nedēļas nogales pēc kārtas filma ir bijusi skatītākā filma Latvijā. Filma izrādīta kinoteātros un kino skatīšanās vietās no 2. februāra.

Filma “Mātes piens” ir stāsts par trīs paaudžu sievietēm, kuram scenāriju rakstījis Arvis Kolmanis pēc Noras Ikstenas grāmatas “Mātes piens” motīviem. Filmā “Mātes piens” ir atspoguļots laika periods no četrdesmitajiem gadiem līdz pat atmodai. Filmas režisore Ināra Kolmane stāsta: “Mēs kopā ar filmas mākslinieku un operatoru lielu vērību piegriezām laikmeta fonam. Gandrīz visas lokācijas tika veidotas no nulles. Arī kostīmu māksliniece un grimētāja ļoti iedziļinājās tā laika tērpos, frizūrās un grimā. Tika meklēti arī padomju laika čemodāni, trauki, mēbeles u.c. Izrādās, ka cilvēkiem mājās vēljoprojām ir daudz tā laikmeta priekšmeti, ar kuriem viņi dāsni dalījās ar mums, par ko es saku vārdos neizsakāmu paldies.”

Ne visas laikmeta relikvijas vēl ir spējušas saglabāt funkcionalitāti līdz mūsdienām, turpina Ināra Kolmane: “Filmā kā spilgta metafora izmantota vilcieni un sliedes, bija svarīgi tos parādīt atbilstoši attiecīgajam laikmetam. Vecais vilciens ar dermantīna sēdekļiem nebija braucams, tādēļ filmējām to, tam stāvot uz vietas. Komandas puiši to kustināja imitējot braukšanu, un aiz loga un pa virsu zaļajam fonam tika imitēta gaismas kustība. Un vēlāk, pēcapstrādes periodā, Beļģijas kolēģi kompjūtergrafikā ielika ainas aiz loga, kas tika filmētas atsevišķi ar speciālo tehniku.

Latvijas skatītāji ir atgriezušies kinoteātros, vēsta Ilze Roķe filmas izplatītāja: “Mana sadarbība ar “Filmu Studiju “Deviņi”” sākās 2018. gadā pie filmas “Bille”, un tiklīdz Ināra Kolmane pateica, ka viņa režisēs filmu “Mātes piens”, man bija skaidrs, ka es vēlētos būt daļa no komandas. Esmu pateicīga Latvijas skatītājiem, kas tik augstu novērtē šo darbu, un ļauj mums visiem Latvijas kino nozares cilvēkiem noticēt, ka pašmāju kino ir nepieciešams. Katram režisoram, aktierim, producentam, kinoteātru darbiniekam un arī filmu izplatītājam ir svarīgi, lai ieguldītais darbs tiktu novērtēts. Neviena cita valsts uz pasaules neuzfilmēs filmu Latvijai. Filmu ir noskatījušies vairāk kā 42 000 skatītāju, un jau tagad var teikt, kā tā ir rekordiste pēcpandēmijas laikā.”

Filma veidota kā Latvijas un Beļģijas kopprodukcija, Filmu studijai DEVIŅI sadarbojoties ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu Tet un Beļģijas kompāniju UMEDIA. Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā, ES programmā “Radošā Eiropa MEDIA”, ģenerālsponsors ir veikalu tīkls DEPO.

“Mātes piens” stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas – Billes atveidotāja filmā “Bille”. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, gan arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Filmas režisore Ināra Kolmane kopā ir sapulcējusi krāšņu aktieru ansambli: Maija Doveika, Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksi Gorbunov un citi.

Filmas scenāriju veidojis Arvis Kolmanis. Filmas tapšanā ir piedalījusies starptautiska komanda – operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), aktieru atlases režisore Evita Bērziņa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, montāžas režisors Michal Lansky (Čehija), komponists Raimonds Tiguls, skaņu režisors Arturas Pugačiauskas (Lietuva), producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore, filmas patroni Ieva un Robin Hull u.c.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro