Ir pagājusi nedēļa kopš traģiskā gadījuma Itālijas pilsētā Dženovā, kad, iebrūkot Morandi tiltam, sabiedrības uzmanība tika pievērsta glābšanas darbiem. Šobrīd ir zināms, ka negadījums ir dzēsis 43 cilvēku dzīvības. Vēl tikai svētdien no gruvešiem tika izvilktas trīs vienas ģimenes locekļu mirstīgās atliekas. Tie bija pēdējie cilvēki, par kuriem bija ziņots kā par bez vēsts pazudušiem. Upuru meklēšanas darbi ir pārtraukti, vēsta žurnāls “The Guardian”.
Dženovas amatpersonas ziņo, ka 9 cilvēki joprojām ir slimnīcā, četri no tiem ir kritiskā stāvoklī.
Sestdien Dženovā tika apglabāti 18 traģēdijas upuri. Bēru ceremoniju apmeklēja Itālijas prezidents Serdžo Matarella un premjerministrs Džuzepe Konte. Vairākas ģimenes gan atteicās no savu bojāgājušo tuvinieku apglabāšanas kopīgajās bērēs un to vietā rīkoja privātas atvadīšanās ceremonijas. Dažus sadusmoja valdības reakcija uz katastrofu. Kāda sērojoša māte intervijā vietējiem medijiem sacīja, ka par atbildīgu notikušajā uzskatot valdību. “Mēs nevēlamies absurdas ceremonijas,” itāļu laikrakstam “Il Messaggero” sacīja cita māte, kura traģēdijā zaudēja savu bērnu. “Mūsu bērni nav publisku parāžu dekorācijas. Atvadas no viņiem notiks starp cilvēkiem, kas viņus mīlēja.”
Tagad eksperti ir pievērsušies katastrofas cēloņiem un cenšas noskaidrot, kurš tilta elements neizturēja pirmais un noveda pie tilta posma sagrūšanas. Pagaidām tiek uzskatīts, ka problēma radusies dzelzsbetona balstā, taču nevarot izslēgt, ka vaina bijusi kādā no tilta vantīm.
Uzņēmums “Autostrade”, kas apsaimniekoja tiltu, sestdien paziņoja par 500 miljonu eiro novirzīšanu tilta pārbūvei, kā arī solīja atvēlēt naudu traģēdijas upuru ģimenēm un tiem, kam tilta sabrukšanas dēļ nācās evakuēties no savām dzīvesvietām.
Itālijas valdība piektdien sāka procedūru, lai anulētu “Autostrade” piešķirto licenci, kas uzņēmumam ļauj pārvaldīt maksas ceļus. Nākammēnes arī plānots prezentēt valdības plānu, kā padarīt drošāku infrastruktūru.
Foto: New Europe