“Sadales tīkls” vērtēs iespēju mazināt vai atcelt maksu par pieslēguma slodzes maiņu

Šī gada 1. jūlijā stājās spēkā izmaiņas elektroenerģijas pārvades un sadales sistēmas pakalpojumu tarifos, un tās būs redzamas augustā saņemtajos rēķinos par jūliju. Lai izmaksas par sistēmas pakalpojumiem būtu optimālas, AS “Sadales tīkls” atgādina, ka ir būtiski izvēlēties gan individuālajiem elektroenerģijas lietošanas paradumiem atbilstošu slodzi (jaudu), gan arī atbilstošu sistēmas pakalpojumu tarifu plānu (“Pamata” vai “Speciālais”). Taču katru reizi jaudas pieslēguma maiņa ir maksas pakalpojums – aptuveni 80 eiro. AS “Sadales tīkls” sola vērtēt iespēju nākt pretī iedzīvotajiem un mazināt vai atcelt maksu par šo pakalpojumu.

Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja “Sadales tīkla” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons, nedēļas laikā uzņēmums izvērtēs šādu iespēju.

“Mēs esam vienādojuši visas klientu grupas. Neatkarīgi no tā, vai jūs esat mazais uzņēmējs, zemnieku saimniecība vai mājsaimniecība, viens pieslēgums ar vienādām jaudām visiem maksā vienādi, tāpēc arī varbūt veidojas dažādi šie pieauguma līmeņi,” uzsvēra Jansons.

Vienlaikus viņš arī atkārtoti aizstāvēja jaunus lielākus tarifus kā pamatotus, bet atzina, ka uzņēmums gatavs pārskatīt tarifus arī uz leju un arī biežāk nekā reizi gadā, ja tam būs priekšnosacījumi, ka elektrība kļūs lētāka.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 9. augustā, tiksies ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāju Aldu Ozolu, lai pārrunātu jaunos elektrības sadales tarifus un to pamatotību, SPRK redzējumu par iespējamām tarifu maiņām, kā arī citas aktualitātes sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas jomā.

Enerģētikas tirgus kopš Krievijas uzsāktā plaša mēroga iebrukuma Ukrainā ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas – notiek daudz straujāka atteikšanās no fosiliem energoresursiem un sekmēta siltuma un elektroenerģijas ražošana no atjaunojamiem energoresursiem. Vienlaikus tiek piedzīvotas straujas cenu svārstības enerģētikas jomā, tādēļ viena no galvenajām sarunas tēmām ar SPRK priekšsēdētāju būs par tirgus situācijai atbilstošiem un uz ekonomikas izaugsmi orientētiem enerģijas tarifiem.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro