Salacgrīvas tilta būvdarbus varētu veikt VSIA “Latvijas Valsts ceļi”

Ja vajadzēs, Salacgrīvas tiltu pārbūvēšanai savā īpašumā pārņems valsts, intervijā LTV “Rīta panorāma” sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (“Progresīvie”), norādot, ka pārbūves projektu plānots uzticēt “Latvijas Valsts ceļiem”.

Kā zināms, nesen satiksmes ministrs Kaspars Briškens, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja Skaidrīte Ābrama un VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvji tikās ar Limbažu novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu, lai pārrunātu iespējamos risinājumus Salacgrīvā kritiskā stāvoklī esošajam tiltam pār Salacu.

“Šobrīd ir jāgatavo tehniskā specifikācija, lai mēs varētu izsludināt konkursu uz būvdarbiem. Nevis gaidīt, kad mums būs Eiropas finansējums, bet darīt to tagad, lai, iespējams, līdz gada beigām šis konkurss ir izsludināts, un tad jau pēc iespējas ātrāk slēgt līgumu, lai divos gados šo tiltu uzbūvētu,” izteicās Briškens.

Jauna tilta pār Salacu būvprojekts ir izstrādāts un iesniegts Militārās mobilitātes projektu pieteikumu atlases uzsaukumā Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūrā, kur projektu īstenošanai tiek piešķirts finansējums no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI). Projekta atbalsta gadījumā liela daļa no būvniecības izmaksām tiktu segta no minētā finansējuma instrumenta. Vienlaikus satiksmes ministra ieskatā paļauties tikai uz ES finansējumu nav garantēts risinājums, tāpēc ir jāizvērtē citas finansējuma piesaistes alternatīvas, gadījumā, ja tas netiek piešķirts.

Viņš arī pieļāva, ka gadījumā, ja Limbažu novada pašvaldība nevar tikt galā ar tik vērienīgu projektu, tiltu var pārņemt valsts un uzticēt projektu “Latvijas Valsts ceļiem”, kuriem ir pieredze un kompetence.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro