Septembrī kinoteātros būs skatāms vēsturisks spiegu trilleris “Suflieris”

Jau no 16.septembra kinoteātros visā Latvijā būs skatāms vēsturisks spiegu trilleris “Suflieris” ar Prītu Voigemastu, Agnesi Budovsku un Kasparu Znotiņu galvenajās lomās. Filma ir Latvijas, Igaunijas, Somijas un Lietuvas kopražojums, kurā atspoguļota Otrā pasaules kara priekšvakara spriedze.

Spiegu trilleris “Suflieris” stāsta par laiku, kad PSRS un Vācija pārsteidz pasauli, parakstot vienošanos par neuzbrukšanu, un pārējiem vēl nav zināms, ka paktā ietverts arī slepens protokols, kas nodod Baltiju un Somiju Staļina varā un ļauj Hitleram iebrukt Polijā. Filmas centrālais varonis ir militārā izlūkdienesta aģents, kurš traģiski zaudējis mīļoto sievieti un dzen pēdas noslēpumainam Padomju Savienības dubultaģentam. Filma apvieno gan izsmalcinātu vēsturiskās vides veidolu un pieaugošo pirmskara trauksmi, kas valdīja visā Eiropā, tostarp Baltijā, gan arī mīlestības stāstu, kas caurvij sižetu. Spiega personība tiek atklāta dramaturģiskās kulminācijas brīdī, meistarīgi noturot spriedzi līdz pat filmas beigām. Tāpēc „Suflieris” neatstās vienaldzīgus ne asa sižeta filmu piekritējus, ne melodrāmu cienītājus.

Šī brīža notikumi – karš Ukrainā un globālās pārmaiņas visā pasaulē – ļauj vilkt paralēles ar filmas sižetu, kas modina nācijas kolektīvo atmiņu un liek izvērtēt vēstures lomu šodien. Filma raisa pārdomas par personības un cilvēka rīcības milzīgo ietekmi uz citu cilvēku, dažreiz pat veselu nāciju, likteņiem. Neviens no mums nevarēja iedomāties, ka 21.gadsimtā piedzīvosim līdzīgas šausmas un neziņu par nākotni. Ciešanas gan toreiz gan tagad liek novērtēt miera laikus. Stāstot stāstus par iepriekšējiem kariem, to pārdzīvojumiem un postu, mums ir iespēja šo tēmu risināt mums pieejamā formā, neklusēt, atgādināt vērtības, kuras mūsu nācijām palikušas nemainīgas – brīvība, gods un cieņa.

Filmas režisors ir Margus Paju no Igaunijas. Kopā ar latviešu aktieriem Agnesi Budovsku, Kasparu Znotiņu, Gati Gāgu un Daini Sumišķi trillera “Suflieris” lomas atveidoja Igaunijā pazīstamie aktieri Prīts Voigemasts, Elmo Nüganen, Doris Tislar, lietuvieši Ieva Andrejevaitė un Valentin Novopolskij, kurš Latvijā pazīstams no filmām Oļegs un Krimināllieta iesācējam, un citi. Filmas mūzikas autori – latviešu komponisti Ēriks Ešenvalds un Rihards Zaļupe. Ierakstā piedalījušies Latvijas Radio kora solisti un simfonisko orķestru mūziķi, ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā un Rīgas Sv.Jāņa baznīcā.

Filmu veidojušas kompānijas “Nafta Films” (Igaunija), “Taska Film” (Igaunija), “Film Angels Productions” (Latvija), “Solar Films” (Somija) un “Inscript” (Lietuva). Filmas ražošanu atbalstīja Nacionālais Kino Centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro