Septembrī piedāvās četrus cikla “Džezs skan Kuldīgā” koncertus

Kuldīgas kultūras centrā septembrī sestdienu vakaros klausītājiem piedāvās četrus cikla “Džezs skan Kuldīgā” koncertus, kuros uzstāsies labi pazīstami džeza mūziķi.

4. septembrī 18.00 cikla “Džezs skan Kuldīgā” pirmajā koncertā programmā “Sapnis” kopā ar “Mirage Jazz Orchestra” uzstāsies šarmantā džeza dziedātāja Inga Bērziņa. Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu. “Mirage Jazz Orchestra” (MJO) mūziķi, 2019., 2020. un 2021. gada jubilāri Madars Kalniņš (2019. – 55), Indriķis Veitners (2020. – 50), Alvils Altmanis (2020. – 70) un Vilnis Kundrāts (2021. – 60), ir starp tiem, nu jau nedaudzajiem, Latvijas džeza mūziķiem, kas pārstāv un sevī iemieso saikni ar leģendāro latviešu džezmeņu paaudzi – Raimondu Raubiško, Gunāru Rozenbergu, Alni Zaķi u.c. Viņi faktiski ir viņu darba turpinātāji – gan spēles manieres, mūzikas koncepta un arī džeza izpratnes ziņā, taču katram no viņiem piemīt arī tikai viņiem vien raksturīgas individuālas kvalitātes, kuras šajā programmā īpaši izceltas, atskaņojot viņu radītas kompozīcijas. Tā kā džezs ir komunikācija – saruna starp labiem draugiem par visiem interesējošu un aizraujošu tēmu, Indriķim kā izcilam stāstniekam ir iedalīta arī konferansjē loma. Protams, netiks aizmirsts par saknēm, un kā jau ierasts MJO koncertos, noteikti izskanēs  kāda orķestra pirmā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Gunāra Rozenberga kompozīcija. Klausītajiem būs iespēja iepazīt MJO mūziķus ne tikai kā izcilus sava instrumenta pārvaldītājus, bet arī mūzikas autorus un aranžētājus.

11. septembrī 18.00 otrajā koncertā muzicēs Normunds Rutulis  un diksilends  “Sapņu komanda” programmā  “Latvijas džeza gadsimts”. 2021. gada nogalē aprit 100 gadi, kopš Latvijā parādījās un sāka attīstīties jauns mūzikas virziens – džezs. Neapšaubāmi šo gadu laikā džezs Latvijā ir nogājis garu, interesantu un stilistiski ļoti daudzpusīgu attīstības ceļu, un gadsimta jubileja ir vispiemērotākais brīdis, lai atskatītos atpakaļ un fiksētu nozīmīgākos notikumus, pagrieziena punktus un personības. Tieši tāda ir diksilenda “Sapņu komanda” jaunā koncertprogramma, kas sastāv no visu laiku labākajiem un vēsturiski nozīmīgākajiem Latvijas džeza mūziķu skaņdarbiem. Autori – spožākie Latvijas džeza komponisti – Ringolds Ore, Gunārs Rozenbergs, Ivars Birkāns, Raimonds Pauls un daudzi citi, turklāt programmā ir pārstāvēti kā vecmeistari, tā arī jaunākās paaudzes džezmeņi. Ir atlasītas skaistākās un nozīmīgākās Latvijas džeza tēmas, tādējādi atspoguļojot Latvijas džeza attīstības ceļu no pašiem aizsākumiem līdz pat mūsdienām, tomēr galvenais programmas kopsaucējs ir Latvijas džeza īpašais, raksturīgais rokraksts, kas šos skaņdarbus padara unikālus, atpazīstamus un ļoti personiskus, turklāt savdabīgais diksilenda skanējums piešķir tiem pavisam jaunu skanējumu. Daudziem pazīstamiem skaņdarbiem ir izveidoti  jauni, oriģināli aranžējumi, programmā ir iekļautas arī diksilenda dalībnieku oriģinālkompozīcijas.

Diksilenda “Sapņu komanda”: vadītājs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners vienlaicīgi ir arī pasniedzējs un džeza katedras vadītājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), nodarbojas ar Latvijas džeza vēstures pētniecību. Pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir labi pazīstams Latvijas džeza mūziķis un  pasniedzējs JVLMA džeza katedrā. Viens no labākajiem Latvijas džeza trompetistiem Normunds Piesis, kopā ar pieredzējušo džeza trombonistu Lauri Amantovu, bigbenda “Mirage Jazz Orchestra” māksliniecisko vadītāju, veido spēcīgu metāla pūšamo instrumentu tandēmu, savukārt pazīstamais latviešu kontrabasists Andris Grunte, viens no labākajiem jaunās paaudzes Latvijas bundziniekiem Krišjānis Bremšs un bandžo spēlētājs Bruno Priekulis kopā rada robustu, svingojošu ritma grupas sniegumu, veidojot raksturīgo un neatkārtojamo “Sapņu komandas” skanējumu. VKKF atbalstītā koncertprogramma tapusi kopā ar dziedātāju Normundu Rutuli, kurš ir izcils šīs mūzikas interprets.

18. septembrī 18.00 trešajā koncertā programmā “Rudens (ie)DVESMA”muzicēs Alise Kante (balss) un Āris Ozols (ģitāra). Septembris ir atnācis ar krāšņu rudens dvesmu. Smaržojošu, priecīgu, nedaudz skumju un melanholisku, bet noteikti – iedvesmojošu… Arī koncerta māksliniekiem Alisei Kantei un Ārim Ozolam šis laiks saistās ar jaunu sākumu, kad pēc vasaras laiskajām un bezrūpīgajām dienām ievibrē enerģija, radošums, iedvesma jaunradei un mūzikai. Dabas greznums iet roku rokā ar skaņu krāsu piesātināto džeza mūzikas  paleti, ar kuru  abi mākslinieki vēlas dalīties ar klausītājiem.

Alise un Āris  kopā muzicē jau astoto gadu, ir saspēlējušies un runā vienotā mūzikas valodā, ko raksturo vieglums, gaišums, virtuozitāte, izsmalcināts skanējums un oriģinalitāte. Repertuārā iekļāvuši iecienītāko džeza klasiku svinga un bossa novas ritmos, pasaules hitu kaverversijas ar oriģinālu interpretāciju, kā arī savas oriģināldziesmas. Neatņemama priekšnesuma sastāvdaļa ir improvizācijas valoda, kas īpaši bagātina jebkuru uzstāšanos!

Visbeidzot25. septembrī 18.00 ceturtajā koncertā uzstāsies Andrejs Jevsjukovs, Zintis Žvarts un “Jam Orchestra” programmā “Saulriets”. “Jam Orchestra” veido Andrejs Jevsjukovs – leģendārs Latvijas džeza mūziķis, ģitārists, komponists, aranžētājs, ģitāras pedagogs, JVLMA docents, Mareks Logins – šobrīd viens no populārākajiem un pieprasītākajiem Latvijas džeza bundziniekiem, Andrejs Orlovs – universāls basģitārists, kurš izceļas ar lielisku stila izjūtu un virtuozu spēli, Elvis Artūrs Lintiņš – izcils jaunās paaudzes taustiņinstrumentālists, komponists, aranžētājs un Zintis Žvarts – saksofonists, pedagogs, “Big Al& The Jokers”, “Mirage Jazz Orchestra” un daudzu citu muzikālu projektu dalībnieks.

Jam Orchestra izveidojās 2001. gadā kā augstskolas studentu domubiedru grupa. Tās dalībniekus apvienoja mīlestība pret džeza mūzikas stilistisko daudzveidību. Pārsvarā visi grupas dalībnieki savā profesionālajā darbībā spēlē citu stilu mūziku (rhythm&blues, reggae, rock, rock&roll, funky, bigband swing u.c.), līdz ar to grupas repertuārs un skanējums veidojies ļoti krāsains un neprognozējams, ko vienā jēdzienā varētu saukt par fusion vai jazz rock, bet stilistikā dzirdama arī daudzu citu mūsdienu mūzikas elementu ietekme. Lielu daļu “Jam Orchestra” repertuāra veido grupas muzikālā līdera Andreja Jevsjukova oriģinālā mūzika. Šajā koncertā būs dzirdami skaņdarbi no grupas  jaunākā albūma “Sunset” (2020). Grupas koncertgrafiks nav ļoti piesātināts, tāpēc vienmēr ir patiesi interesanti  tikties, muzicēt, improvizēt un radīt klausītājiem unikālu koncerta atmosfēru.

Visi koncerti būs zaļā (drošā) līmeņa pasākumi. Ieeja koncertā no 12 gadu vecuma ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas digitālo sertifikātu. Vietas pie galdiņiem.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro