Siguldas debesis izgaismos franču mūzikas zvaigznes “Phoenix” un “M83”.

Pavisam nesen Latvijas teritorijā varēja novērot īpašu dabas parādību – ziemeļblāzmu. Sociālā telpa bija piepildīta ar apbrīnu, sajūsmas pilniem komentāriem un video. Mūzikas aģentūra “8 Days A Week” aicina uz Siguldas pilsdrupu estrādi, lai piedzīvotu, iespējams, kaut ko līdzvērtīgi spilgtu un neaizmirstamu. Vasara sāksies ar diviem iespaidīgiem koncertiem – divas franču mūzikas “komētas” nolaidīsies Siguldas pilsdrupu estrādē.

Tu nekļūdies. Divas no šī brīža aktuālākajām franču grupām aicina ikvienu labas mūzikas cienītāju uz Siguldu. Jau 6. jūnijā uz pilsētas pilsdrupu estrādes skatuves kāps neatkarīgā roka aristokrāti un īsti vasaras festivālu favorīti “Phoenix”, bet jau 7. jūnijā – elektroniskās mūzikas sapņotāji “M83”. Šāds fenomens no “Grammy” laureātu sarakstiem Latvijas debesīs vēl nav redzēts, un nevar zināt, kad tas atkārtosies. Nav šaubu, ka pēc šiem koncertiem tev būs daudz lielisku iespaidu, ar ko dalīties.

“Phoenix” un “M83” ir vienas no ietekmīgākajām grupām pasaulē. Abas ieņem stabilu vietu mūzikas debesīs vairāku iemeslu un nopelnu dēļ. Brīvdabas koncertu vasaras sezona sāksies ar īstu fete de la muzique.

Leģendārā franču grupa “Phoenix” tika izveidota Versaļā 1995. gadā. Jau no paša sākuma grupas ceļi krustojās ar topošajiem franču mūzikas gigantiem “Daft Punk” un “Air”. Drīz vien ziņas par grupu izplatījās ne tikai dzimtenē, bet arī visā Eiropā. To sekmēja brīnišķīgais ieraksts “Wolfgang Amadeus Phoenix”, kas 2010. gada Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā tika atzīts par labāko alternatīvās mūzikas albumu.

Video: Phoenix – Lisztomania:

https://youtu.be/4BJDNw7o6so


“Phoenix” ir pazīstami ar savu gludo, stilizēto skaņu un neticami lipīgām melodijām. Viņi pamatīgi ietekmēja indie mūzikas skatuvi, iedvesmojot daudzas citas grupas un vienmēr atrodoties topā. Pagājušajā gadā viņi izdeva savu jauno albumu “Alpha Zulu”, kuru atzinīgi novērtēja kritiķi. To producēja grupas draugs un “Daft Punk” dalībnieks Tomass Bangalters, un tas tika ierakstīts Luvras muzejā Parīzē. Albuma singlu tapšanā piedalījās “Vampire Weekend” vokālists Ezra Koenigs un dziedātāja Clairo, bet vienu skaņdarbu remiksēja slavenais franču duets “Braxe + Falcon”.


Phoenix – Tonight (feat. Ezra Koenig):
https://youtu.be/FxTCTAnTP6Q

Ietekmīgs mūzikas izdevums NME par “Alpha Zulu” rakstīja: “Tas ir kā klaiņot pa grupas personīgās galerijas zālēm, tuvplānā aplūkojot dažus no viņu izcilākajiem darbiem.”

“Phoenix” vārds ir atrodams starp hedlaineriem tādu nozīmīgu festivālu plakātos kā „Coachella“, „Rock en Seine“, „Glastonbury“, „Summer Sonic” un citos. Starp citu, neilgi pēc koncerta Siguldā franču grupa izgaismos arī ASV debesis, kur līdz rudenim dalīs skatuvi ar brīnumbērnu Beku.

“Phoenix” ir smalki it visā. Interesants fakts – jau 10 gadus “Phoenix” biedri japāņu meistaru vadībā taisa sakē. Šogad tika izlaistas 500 pudeles “Junmai Daiginjo” 18% sakē – lielisks suvenīrs īstiem grupas faniem.

Video: Phoenix – Alpha Zulu (Later with Jools Holland)
https://youtu.be/FE-lhHLkAiM

Siguldā vienmēr gribas uzkavēties, un šis ir īstais brīdis, lai to darītu. Jau 7. jūnijā pilsdrupu estrādē varēs vērot “spirālveida galaktiku Hidras zvaigznājā”, kas saīsinājumā ir “M83”. Novērot šo fenomenu klātienē ir ieteicams ikvienam, jo aculiecinieki apgalvo, ka tā ir neatkārtojamā pieredze.

Entonijs Gonsaless un viņa grupa ieradīsies Eiropā pēc ļoti veiksmīgas turnejas ASV un Kanādā. Šajos koncertos tika prezentēti šogad izdotā albuma “Fantasy” darbi, kas, pēc skatītāju domām, izklausās maģiski un rada īpašu atmosfēru.

Video: M83 – Midnight City:
https://youtu.be/dX3k_QDnzHE

Grupu Francijas dienvidu krastā dibināja multiinstrumentālistu duets Entonijs Gonsaless un Nikolā Fromageau. Pēdējais diezgan ātri aizgāja un vēlāk dibināja projektu “Team Ghost”. “M83” veiksme bija līgums ar leģendāro ierakstu kompāniju “Mute Records” – 2011. gadā viņu singls “Midnight City” kļuva par īstu hītu. Tajā pašā gadā albums “Hurry Up, We’re Dreaming” tika nominēts “Grammy” balvai. “Pitchfork” vēlāk iekļāva šo ierakstu starp desmitgades labākajiem albumiem. Entonijs pārcēlās no Francijas uz Losandželosu, kur turpmāk radīja mūziku filmām, datorspēlēm un izrādēm, pat uzstājās “Cirque du Soleil”. Protams, tapa arī albumi – “Fantasy” ir “M83” devītais studijas albums.


Video: M83 – Oceans Niagara
https://youtu.be/ryFV9dORPPw


Grupas estētiku raksturo biezi ģitāru un sintezatoru slāņi, plašs efektu izmantojums un maigā dream pop stilā dziedāti dziesmu teksti. “M83” skaņa dažkārt tiek dēvēta par “pusaudžu sapņiem pieaugušo scenārijā”. Tajā varam dzirdēt atbalsis no “ „My Bloody Valentine“, „The Smashing Pumpkins“, „Depeche Mode“ „Tangerine Dream“ vai Žana Mišela Žāra. Dažus no viņiem karjeras sākumā iesildīja “M83”, bet 2015. gadā Entonijs ar vienu no elektroniskās mūzikas pionieriem Žanu Mišelu Žāru ierakstīja kopīgo dziesmu “Glory”.

Video: M83 – Wait
https://youtu.be/lAwYodrBr2Q

“Phoenix” un “M83” koncerti patiesi ir uzmanības vērti. Abas franču grupas ne tikai prezentēs savus jaundarbus, bet izpildīs arī vecos hitus. Tā ir liela privilēģija – piedzīvot šo mūziku klātienē, un pateicoties aģentūrai “8 Days A Week” mums ir šāda iespēja.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro