Skolas direktors: Ukraiņu bērni ir advancētāki nekā latviešu skolēni

Ukraiņu bērniem zināšanas ir labākas nekā latviešu skolēniem, LTV raidījumā “Rīta Panorāmā” intervijā sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes priekšsēdētājs, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

“Atbalstu pārsvarā nodrošina izglītības pārvalde vai nodaļa. Šobrīd lielākais atbalsts novirzīts skolās, kurās ir mazākumtautības izglītības programmas. Bet, piemēram, Rīgā apmēram 200 bēgļu bērnu mācās latviešu plūsmas programmās,” sacīja Kalvāns.

Viņš norādīja, ka bērni iejūtas labi: “No profesionālā līmeņa – ir izaicinājumi. Ukrainas izglītības sistēma ir strukturēta citādi un sāk parādīties saturiskas problēmas – ukraiņu bērni ir advancētāki. Joprojām nekur nav pazudis jautājums, kā viņiem reāli izlikt gala vērtējumus.”

Kalvāns sprieda , ka problēma būšot septembrī, jo pašlaik tiek realizēts pagaidu risinājums: “Globāla problēma – kas notiks septembrī, jo šis jau ir pagaidu risinājums. Mums nozarē jādomā, kā vasarā nodrošināt latviešu valodas kursus, vasarai jābūt efektīvi izmantotai.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro