Šlesers: Valstij jāsāk dzīvot pēc principa “Latvija pirmajā vietā”

Politiķis Ainārs Šlesers, kurš nesen paziņoja par atgriešanos Latvijas politikā, paudis gatavību attīstīt Latviju tā, lai Latvija kļūtu par veiksmīgu valsti, kuru dēvētu par jauno Eiropas ziemeļu Dubaiju.

Savā informatīvajā izdevumā Šlesers pauž, ka “Latvijai jāsāk dzīvot pēc principa “Latvija pirmajā vietā”.” “Dubaija ir viena no bagātākajām vietām pasaulē, un arī Latvija ir pelnījusi labklājību. Dubaija tika uzcelta tuksnesī, un arī Latvija kādreiz ir sākusi gandrīz no nulles. Uz Dubaiju tagad brauc cilvēki no visas pasaules. Cilvēki no visas pasaules gribēs braukt uz Latviju. Tūrisma industriju mēs pacelsim citā līmenī. Attīstīsies lidosta. Mans mērķis ir, lai lidosta “Rīga” kļūtu lielākais lidojumu centrs visā Ziemeļeiropā un Latvija veidotos kā starptautisks biznesa centrs, kur cilvēki brauc strādāt un atpūsties,” norādīja Šlesers.

Viņš pauda, ka, vēlas darīt visu, lai latvieši atgrieztos mājās: “Latvija kļūst par vislabāko vietu, kur dzīvot. Mēs atkal veidosim Latviju kā tiltu starp Austrumiem un Rietumiem – ņemot vērā, ka Latvijas robeža ir vienlaikus arī ES un NATO ārējā robeža, mēs šo uzstādījumu realizēsim mērķtiecīgi, jo caur to Latvija var kļūt bagāta valsts.”

Tāpat politiķis norādīja uz plānu uz Latviju piesaistīt ārvalstu studentus, kuri te brauks mācīties. “Izglītības eksports iet kopā ar ziemeļu Dubaijas ideju. Mums ir jāatceļ ierobežojošais likums, kā to ir izdarījusi Igaunija, lai uz Latviju varētu braukt un pastāvīgi strādāt pasniedzēji no pasaules labākajām universitātēm. Uz Latviju brauks ārstēties pacienti no visas pasaules. Mēs investēsim mūsu slimnīcās, medicīnas infrastruktūrā. Mediķi un māsas varēs saņemt pasaules līmeņa algas, jo uz Latviju brauks veikt sarežģītas operācijas, ieradīsies uz rehabilitāciju un ārstniecību un tas viss pacels medicīnas kvalitāti arī mūsu iedzīvotājiem. Kopā ar veselības aprūpi attīstīsies sanatorijas un viesnīcas ar spa centriem. Cilvēki no visas pasaules brauks un tērēs naudu Latvijā, padarot Latviju bagātu. Latvija var kļūt par jauno Holivudu Eiropā. Mums ir bijusi Rīgas Kinostudija. Ar likumu ir jānosaka atbalsts starptautiskajai kino industrijai, lai Latvijā tiktu uzņemtas pasaules līmeņa filmas, paverot iespējas mūsu aktieriem, režisoriem un visiem, kuri strādā filmu industrijā. Latvija var kļūt arī par jauno Silīcija ieleju Eiropā, ko attīsta Latvijas zinātnieki un inženieri,” sacīja Šlesers.

Pēc viņa teiktā, tagad cilvēki ir sākuši strādāt attālināti. Tieši IT sektors ir tas, kas var augt straujā tempā: “Cilvēki, neaizbraucot no Latvijas, var strādāt starptautiskās kompānijās, bet nodokļus maksāt Latvijā. Labs piemērs ir uzņēmums “Printful”, kas nesen ir kļuvis par pirmo Latvijas “vienradzi” jeb jaunuzņēmumu, kas ir pārsniedzis vienu miljardu ASV dolāru tirgus vērtību. Šādu uzņēmumu var būt daudz. Tikai nodokļiem ir jābūt maziem, lai cilvēki gribētu tos maksāt un gribētu to darīt tieši Latvijā, bet mazajam biznesam nodokļi nav jāmaksā vispār. Ārvalstu studentiem ir jāpiedāvā uzturēšanās un darba atļaujas automātiski, lai pie mums varētu strādāt un attīstīt Latviju labi un gudri cilvēki. Tā vietā, lai piesaistītu bēgļus, mēs piesaistīsim smadzenes no visas pasaules. Latvijas izglītības sistēma un ekonomika pārtaps par tiešām uz zināšanām balstītu ekonomiku. Latvija kļūs par attīstītu, plaukstošu un bagātu valsti.”

Komentāri