Šobrīd nav iespējams pateikt, vai cenu kritums piena nozarē ir mēneša parādība vai arī krīze ieilgs

Piena tirgus stabilizēšanai zemkopības ministrs Didzis Šmits pieļauj valsts subsīdijas un lielveikalu darbalaika ierobežošanu. Šorīt intervijā Latvijas Radio Šmits norādīja, ka kā vienu no risinājumiem viņš saskata tirgotāju diversificēšanu.

“Laikam būs jārīkojas pašai valdībai. Tas, ko mēs varam izdarīt ātri Latvijā, negaidot kādus Eiropas Komisijas lēmumus, ir papildu finansējumu novirzīt tai nozarei, kas šogad ir visvairāk riskā. Tā, protams, ir piena lopkopība,” sacīja Šmits, norādot, ka Eiropas Komisija kopš 2013.gada ir devusi tiesības dalībvalstīm nacionālā līmenī noteikt obligātas prasības ilgtermiņa līgumiem, tostarp gan prasības attiecībā uz līgumu garumu, gan arī attiecībā uz nosacījumiem kā veidojas cena.

Viņš uzsvēra: “Ja šī krīze ieilgs, mums, protams, jārūpējas, lai mums ir pietiekami piena resursu mūsu pārstrādē un attiecīgi piena eksportam. Un tad būs ārkārtas lēmumi.”

Vienlaikus viņš norādīja, ka negrasās prasīt ārkārtas finansējumu no budžeta

Tāpat Šmits norādīja, ka uzcenojumi piena produktiem ir “lieli, milzīgi”. “Protams, mēs esam brīvā tirgū, un milzīgi daudz instrumentu nav. Bet viens ir – tirgus diversifikācija.”

Tāpat Šmits pieļāva, ka varētu tikt samazināts lielo tirdzniecības centru darba laiks, lai dotu iespēju mazajiem veikaliem pelnīt konkrētos laikos.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro