Sprūds: “Dronu koalīcija” būs ne tikai palīdzība Ukrainai, bet arī iespēja attīstīt industriju Latvijā

Latvijas izveidotā “dronu koalīcija”būs ne tikai palīdzība Ukrainai, bet arī iespēja attīstīt industriju Latvijā, tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (“Progresīvie”).

Kā zināms, februārī Ukrainas atbalsta Ramšteinas formāta dalībvalstis pievienojās Latvijas vadītajai dronu koalīcijai Ukrainas atbalstam. Līdzās Latvijai nodomu vēstuli par dalību dronu koalīcijā parakstīja Ukraina, Nīderlande, Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Dānija un Vācija.

Aizsardzības ministrs uzsver, ka dronu koalīcija attīstīs arī pašmāju militāro industriju. Latvija dronu koalīcijas attīstībai gada ietvaros atvēlēs vismaz 10 miljonus eiro.

“Palīdzēt Ukrainai ir ļoti svarīgi. Bet tajā pašā laikā ir svarīgi attīstīt mūsu aizsardzības, arī tehnoloģiju industriju. (..) Tas nozīmē, ka tādā veidā mēs stiprinām arī mūsu bruņoto spēkus,” sacīja Sprūds.

Tāpat tiek veidots apmācību centrs, poligons, lai veiktu dronu plašāku testēšanu.

“Šobrīd esam munīcijas ražošanas sākumpunktā – esam ieguvuši Eiropas finansējumu, un principā jau šajā gadā mēs sākām projektēšanas darbus, lai arī pie mums būtu, kā šajā konkrētajā gadījumā – modulāro pulvera lādiņu ražošana. Paralēli mums ir arī citi projekti, tai skaitā apsveram iespējas, kā varam ražot šeit mīnas,” sacīja Sprūds.

Viņš uzsvēra: “Jāatceras, ka, ja mēs slēdzam lielos līgumus, piemēram, par raķešu artilērijas sistēmām vai pretgaisa aizsardzību, tad mēs arī paredzam to, ka daļa no šīs ražošanas būtu jāienes arī Latvijā.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro