Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” izsludina 2022. gada programmu

No 2. līdz 11. septembrim Rīgā norisināsies Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, kurš šogad būs veltīts tumsas tēmai un cilvēku spējai attīstīt iekšēju redzēšanu.

Tumsa var nākt kā draugs – šādu pārliecību pauž 2022. gada festivāla veidotāji un mākslinieki. Pielāgošanās tumsai ir process, kurā acs jutība var palielināties pat 100 miljonus reižu, un cilvēks sāk izšķirt realitāti daudz skaidrāk nekā gaismā. Šī gada skatuves mākslas festivāla programma aicinās skatītājus piemēroties tumsas apstākļiem, lai pārslēgtu savas domas un spētu ielūkoties jaunās realitātēs.

Savā 27. pastāvēšanas gadā Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” atkal atgriezīsies ērtajās teātra telpās, bet joprojām paliks klātesošs arī publiskajā ārtelpā, pilsētas ainavā un attālos Latvijas ciemos. Dalībnieku vidū varēs redzēt gan apmeklētājiem jau pazīstamus vārdus un darbus, kas radīti šeit uz vietas, gan iepazīties māksliniekiem, kuri netiek bieži pārstāvēti vietējā mērogā.

Šī gada festivālā centrāla vieta atvēlēta sadarbībai – dodot citiem māksliniekiem vietu un iespēju rīkoties paši pēc saviem ieskatiem. Sadarbībā ar Norvēģijas “Rosendal Teater” festivāla pēdējās nedēļas nogales programma pilnībā uzticēta desmit pusaudžiem no Latvijas un Norvēģijas. Mākslinieku kolektīvs “Schwankhalle” ceļos no sadraudzības pilsētas Brēmenes uz Rīgu, lai pārņemtu veselu pilsētas ēku ar astoņu mazformāta jaundarbu programmu. Un visbeidzot – pirmo reizi festivāla vēsturē mēs veidosim kultūras tiltu ar “ANTI” festivālu Kuopio, Somijā, piedāvājot divus tieši šiem festivāliem veidotus darbus, kuru mērķis ir savienot abas pilsētas.

“Schwankhalle Bremen” piedāvās 8 dažādas mazformāta izrādes vienam skatītājam ciklā “Aklie randiņi”. Protests kā ķermenisks stāvoklis tiks demosntrēts gan baltkrievu mākslinieka Igora Šugaļejeva darbā, gan “375 0908 2334. Ķermenis, kuram zvanāt, pašlaik nav pieejams”, gan lietuviešu horeogrāfes Agnietes Lisičkinaites izrādei “HANDS UP”. Fiziska tumsas tumsas klātbūtne skatītāju apņems izrādēs “Zibdeja” un “Sirēnas deja”, savukārt itāļu māksliniece Kjāra Bersani ievedīs skatītāju savā iekšējā dejā izrādē “Dzīvnieks”. Tāpat kā iepriekšējā gadā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs pastrādāt vai vienoties par darījumiem ražotnē “Guči fabrika”, kā arī iedziedāt mīlas dziesmas ceļojošajā mākslinieku kolektīva “Action Hero” radio studijā uz riteņiem “Ak, Eiropa!”. Savukārt jauniešu veidotā “Apvērsuma” programma pārvirzīs radošo spēku un fokusu uz nākamās festivālu paaudzes cilvēkiem.

Pilna programma tiks izziņota augusta vidū, kad pārdošanā parādīsies arī izrāžu biļetes. Kā ierasts, festivāls piedāvās arī dažādas meistarklases, Festivāla skolu un citus iesaistes veidus, par kuriem tiks ziņots festivāla interneta vietnē un sociālo mediju kanālos.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro