Stradiņa slimnīcas vadītājs: Ar personāla piesaisti mums nav veicies

Slimnīcai trūkstošo darbinieku skaits ir mērāms simtos, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Stradiņa slimnīca sāka savu gadu ar lielu deficītu, tie bija aptuveni 15 miljoni, kas bija inflācijas izraisīts, un nebija arī pieņemts budžets. Šobrīd turpināsim sarunas ar NVD, lai redzētu, kāda būs summa Stradiņa slimnīcai un cik daudz tā segs deficītu,” sacīja Muciņš.

Viņš uzsvēra, ka slimnīca ir pēdējais posms, kur vēršas pacienti: “Ar bažām skatāmies uz ģimenes ārstiem – ja viņu funkcija tiks pildīta nepilnīgi, pacienti vērsīsies pie mums. Tad būsim spiesti ieguldīt milzīgus resursus, lai viņu veselības jautājumus risinātu.”

“Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā katru dienu vēršas aptuveni 150 pacienti, dažas dienas vairāk. Šie 150 ir mūsu kapacitāte, kad varam normāli pacientus ārstēt, šķirot, diagnosticēt. Ja pacientu ir vairāk, tad ieslēdzas ārkārtas situācija slimnīcā,” sacīja Muciņš.

Muciņš pastāstīja, ka slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā vien vakantas ir 15 ārstu un piecas aprūpes personāla darba vietas. Pēdējos gados tur gan izveidotas papildu 30 amata vietas: ” Bet diemžēl amata vietas tāpat kā gultas neārstē. Ar personāla piesaisti mums nav veicies. Tā ir problēma. Brīžiem ir pārslodze, ko cenšamies risināt, gan piesaistot papildu resursus, gan pārorganizējot procesus. Neatliekamās medicīnas centrā notiek pārmaiņu process, kurš, protams, izraisa arī neapmierinātību. Mēs to saprotam. Ar kolēģiem veidojam dialogu.”

“Neatliekamās medicīnas centrā ir vakantas 15 ārstu darba vietas un piecas aprūpes personāla darba vietas, kas ir satraucoši. Kopumā slimnīcā trūkstošo darbinieku skaits ir mērāms simtos. [..] Par to runājam jau pēdējos gadu desmitu,” sacīja Muciņš.

Viņš norādīja, ka “slimnīca strādā ar lielu slodzi, bet pacienti tiešā veidā necieš. Dažreiz nākas atlikt plānveida palīdzību. Slimnīcas gultu skaits vakar bija piepildīts par aptuveni 90 %, normāli būtu 80 %, jo vienmēr būtu jābūt rezervei negaidītām situācijām.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro