Vai Tu zini savas tiesības? Klāt desmit raidījumu cikls sadarbībā ar “Re:TV”

Pēc pāris gadu pārtraukuma “Latvijas Vēstnesis” iedzīvotāju tiesībpratības veicināšanai piedāvā Latvijas Reģionu televīzijas (“Re:TV”) veidoto desmit raidījumu ciklu “Zini savas tiesības!”. Raidījumu saturs tapis sadarbībā ar LV portāla redakciju.  

“Latvijas Vēstnesis” ir vienota valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lvlikumi.lvlvportals.lv un žurnāls “Jurista Vārds”/ juristavards.lv), kuras uzdevums ir īstenot valsts politiku oficiālās publikācijas un tajā ietvertās informācijas sistematizācijas jomā un, veicināt privātpersonu izpratni par to tiesībām un pienākumiem.

Projekta “Zini savas tiesības!” mērķis ir radīt sabiedriski nozīmīgu saturu, stiprinot Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu un kritisko domāšanu. Projekta uzdevums ir sabiedrības tiesībpratības veicināšana,  iepazīstinot skatītāju ar tiesisko regulējumu noteiktās jomās un sekmējot izpratni par tā nozīmi un piemērošanu konkrētās situācijās. 

Raidījumi “Zini savas tiesības!” ir veidoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālo atbalstu, un to saturu veidošanā uz iepriekšējās pieredzes pamata tiek iesaistīts LV portāls, par konrētām tiesību tēmām sagatavojot skaidrojošu diskusiju ar raidījuma viesiem. “Tiesību normu nezināšana neatbrīvo mūs no atbildības, un paļāvība uz veiksmi ne vienmēr  attaisnojas. Ar šo raidījumu ciklu mūsu mērķis ir ne tikai atgādināt par pašu atbildību, bet arī aicināt cilvēkus meklēt atbildes uz nesaprotamiem jautājumiem, pārliecinošāk izmantot savas likumos noteiktās tiesības, neiekuļoties nepatikšanās savas nezināšanas dēļ,” atzīst  raidījuma vadītāja un LV portāla direktore Zaida Kalniņa. 

“Re:TV” ēterā kopumā būs skatāmi desmit raidījumi – trešdienās plkst. 21:25 (no 1 septembra, ar atkārtojumiem ceturtdienās plkst. 00.00 un piektdienās plkst. 12.00). 

Bez informatīvi izglītojošas diskusijas, kas ir katra raidījuma pamatā, būs iespēja uzklausīt arī jomas speciālistu padomus, kā risināt  problēmsituācijas, kuras iedzīvotāji iepriekš aprakstījuši LV portāla  e-konsultāciju sadaļai iesūtītajos jautājumos. 

Satversmes 90. pants nosaka: “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” – ziniet savas tiesības! 

Komentāri