Valdība strādās, lai mazinātu birokrātisko slogu valstī

Pārlieku lielā birokrātija Latvijā ir problēma, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (“Jaunā Vienotība”), norādot, ka valdība ļoti mērķtiecīgi strādās, lai mazinātu birokrātisko slogu valstī.

“Es nekad neesmu bijusi liels birokrātijas piekritējs, bet es arī ļoti labi saprotu, ka tas viss ir gadu gaitā uzkrājies. Meklējot juridisko rāmi, lai nebūtu tā, ka kaut kas nav kārtībā, jo mēs mēdzam vienmēr meklēt kādu vainīgo,” sacīja Siliņa.

Viņa norādīja, ka darba atvieglošana uzņēmējiem ir noteikta valdības deklarācijā, un birokrātiskā un administratīvā sloga mazināšana valstī ir viena no Ministru kabineta šā gada prioritātēm.

“To nevar valdība ar lēmumu pateikt – mainiet domāšanu. Viens ir normatīvie akti, otrs ir domāšanas veids, lai mums nebūtu bail, ka atnāks kāds uzraugs un par kādu sīkumu pārmetīs. Tā ir vesela domāšanas rinda,” uzsvēra premjere.

Tāpat, pēc premjeres teiktā, nepieciešams atvieglot darbu ne tikai būvniecībā, bet arī citās uzņēmējdarbības jomās, tostarp banku un lauksaimniecības nozarē, kur arī sūdzas par pārlieku lielo birokrātiju.

Viņa sacīja, ka valdība jau ir pieņēmusi informatīvo ziņojumu, kā mazināt birokrātiju Latvijā. Viens no soļiem birokrātijas mazināšanas virzienā ir valdības nupat pieņemtais regulējums, kas paredz, ka turpmāk privātmājas reģistrēšanā nebūs vajadzīga ēkas apsekošana apvidū.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro