“Ventspils osta” cīnīsies pret Ventspils brīvostas neefektīvo darbību un nekompetenci

No šī gada darbu uzsākusi Ventspils pašvaldības jaundibinātā iestāde “Ventspils osta”, kuras viens no galvenajiem uzdevumiem būs investoru piesaiste. Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš ne reizi vien kritizējis Ventspils brīvostas darbu, norādījis, ka tagad procedūras ar investoriem būs daudz vienkāršākas un saprotamākas.

“Tās uzdevums būs piesaistīt investorus – iespēju attīstīt ražošanu un uzņēmējdarbību, neizmantojot Ventspils brīvostu kā slinku, neefektīvu, nekompetentu un riskantu starpnieku,” norādīja Lembergs.

Kaut arī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis paudis, ka neredz nepieciešamu veidot pašvaldības iestādi “Ventspils ostu”, norādot, ka šis neskaidrais veidojums musina gan investorus, gan ostas uzņēmumus, Lembergs uzsvēra, ka neskatoties uz to, ka pilsētas dome ir nodevusi Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā domei piederošu īpašumu 166 miljonu eiro vērtībā, dome vispār netiek iesaistīta Ventspils brīvostas pārvaldes darbā.

“Viss tas tiek slēpts. Līdz ar to mums ir lielas bažas, ka Kristovskis izsaimniekos šos 166 miljonus eiro,” paudis Lembergs.

“Ventspils ostas” uzdevums būšot nodrošināt šo īpašumu pārvaldīšanu, pārraudzību, efektīvu un pašvaldības interesēm atbilstošu izmantošanu, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldei valdījumā nodotās mantas pārraudzību pašvaldības interesēs.

“Viņi visu laiku bazūnēja, ka, lūk, ja nebūs Lembergs ar Vītoliņu, tad viss būs caurspīdīgi, bet tagad nav nekādas informācijas vispār. Turklāt tas ir apstākļos, kad pilsētas dome ir nodevusi brīvostai pārvaldījumā domei piederošu īpašumu 166 miljonu eiro vērtībā, bet Ventspils domei kā īpašniekam nekas nav zināms,” skaidroja politiķis.

Komentāri