VID vadītāja par skaidras naudas iemaksu bankomātos: Mūs interesē tikai neloģiski gadījumi

Ēnu ekonomikas apkarošanas plānā viens no uzdevumiem ir ciešāk uzraudzīt skaidras naudas plūsmu bankomātos. Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Baiba Šmite-Roķe, VID interesē tikai neloģiski gadījumi.

“Daļa no ēnu ekonomikas ir arī mazie uzņēmēji, kuri nemāk un nesaprot, kas viņiem ir jādara. Pirmais uzdevums – es neteiktu, ka vieglākais, bet reālākais, kur VID varētu piedalīties, mazinot ēnu ekonomikas daļu, – ir tieši izstrādāt vieglās lietas, lai mazie uzņēmēji sajustu, ka lētāk un vieglāk ir samaksāt nodokļus nekā mēģināt izvairīties,” sacīja VID vadītāja.

Šajā plānā ir liels uzsvars uz sadarbību starp dažādām valsts institūcijām. “Mēs nereti aizmirstam apmainīties ar informāciju un analīzi. Ja to mērķtiecīgi izmanto ēnu apkarošanai, būs rezultāti,” pauda Šmite-Roķe.

“Viens no piemēriem, ir par skaidras naudas iemaksu bankomātos, par ko sabiedrība satraucas. Mūs neinteresē ikviens Latvijas iedzīvotājs, mūs interesē šīs skaļās, neloģiskās nobīdes, ja iedzīvotājam nav vispār nekādu ienākumu, bet viņš veic iemaksu bankomātā. Tad mums tiešām varētu rasties loģisks jautājums, kas tā par naudu, ko tu iemaksā bankomātā,” sacīja VID vadītāja.

Runājot par iesniegtajām gada deklarācijām, VID vadītāja norādīja: “Galvenais, lai klients nejustu nekādas problēmas, un šis bija pirmais gads, kad tiešām elektroniskās deklarēšanas sistēma godam nostrādāja. Tas deklarāciju apjoms, kāds šobrīd ir iesniegtas uz plkst. 7.00 rītā – vairāk nekā 420 tūkstoši gada ienākumu deklarāciju. Man prieks, ka jau vakar vairāk nekā 17 tūkstošiem iedzīvotāju ir atmaksāta nodokļu deklarācijā aprēķinātā pārmaksa, un tie ir 9, 7 miljoni eiro, kas ir nonākuši atpakaļ pie iedzīvotājiem.”

Savukārt runājot vēl par VID nākotnes plāniem, Šmite-Roķe pauda, ka “tas, kā mēs varam vēl veiksmīgāk tikt saprasti sabiedrības acīs, ir ērtāka piekļuve, pieejamība pakalpojumiem. Digitālā pasaule, kas mums šobrīd ir visapkārt, arī VID, mums steidzamāk ir jāvirzās uz to. Tādēļ šī gada uzdevums, kas noteikti tiks izpildīts, ir mobilās aplikācijas izveide.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro