Viduslaiku krimināltrilleris “Aptiekārs Melhiors” jau pieejams LMT Viedtelvīzijā

LMT Viedtelevīzijas klientiem pieejama Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojuma filma “Aptiekārs Melhiors” – viduslaiku krimināltrilleris par aptiekāru, kuram jāatklāj šaušalīgu slepkavību noslēpums, kas draud sagraut visu kristīgo pasauli. Filma, kas tikko piedzīvojusi pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem, tapusi pēc Indreka Harglas populārā romāna “Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums” motīviem, tā daļēji filmēta Latvijā, un tās radošajā komandā ir arī Latvijas kino profesionāļi un aktieri.

Viduslaiku Tallinā tiek noslepkavots augsta ranga ordeņa bruņinieks; slepkava nocirtis upurim galvu un piebāzis muti ar monētām. Nākamajā dienā sabrūk vecā klostera siena un notiek vairākas slepkavības, kas pārsteidz visu pilsētu. Tiesnesis Dorns nolemj iesaistīt aptiekāru Melhioru šī nozieguma izmeklēšanā. Vai aiz visām slepkavībām slēpjas viens slepkava, vai arī ir vēl kāds, kurš atdarina noziegumus, lai slēptu savas pēdas? Uz spēles likta arī paša Melhiora dzīvība.

“LMT Viedtelevīzija ir uzticams brīvā laika pavadonis, kur pieejams kvalitatīvs saturs pilnvērtīgai atpūtai un izklaidei visdažādākajām gaumēm. To pastāvīgi papildinām ar vietējām un ārzemju filmām, seriāliem un raidījumiem, piedāvājot noskatīties pašus jaunākos veikumus kino jomā, kuri tikko parādījušies uz lielajiem ekrāniem. Ir gandarījums, ka līdzās izcilām ārzemju filmām un seriāliem varam sniegt iespēju mūsu klientiem noskatīties arī Latvijā tapušus un ar Latvijas kino profesionāļu iesaisti radītus kinodarbus,” saka LMT prezidents Juris Binde.

Igauņu rakstnieka Indreka Harglas romāni par aptiekāru Melhioru tulkoti somu, ungāru, franču, vācu valodā, arī Latvijas lasītāji iecienījuši apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumus Maimas Grīnbergas tulkojumā.

Filmas režisors ir Elmo Nīganens (Elmo Nüganen), kurš pazīstams arī Latvijā (spēlfilmas “Vārdi marmorā” (2002) un “1944” (2015), iestudējums “Zeme un mīlestība” Nacionālajā teātrī (2012)), bet filmas māksliniece un kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne kopā ar igauņu kolēģi Matisu Mēsalu (Matis Mäesalu). Galvenajās lomās – igauņu aktieri Martens Metsavīrs (Märten Metsaviir), Mārja Johanna Megi (Maarja Johanna Mägi) un Alo Kerve (Alo Kõrve), epizodiskās lomās arī Latvijas aktieri Juris Strenga un Gatis Gāga. Filmēšana notikusi dažādās vietās Igaunijā un Latvijas kinopilsētā “Cinevilla”.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro