Vitenbergs pieļauj, ka AS “Latvijas dzelzceļš” varētu notikt pārmaiņas

Iespējams, valstij piederošais koncerns AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) tiks restrukturizēts, arī apvienojot tā meitas uzņēmumus, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

“Vēsturiski Ldz bija cieša saistība ar Krieviju un Baltkrieviju, nebija ambīcijas attīstīt citus sadarbības virzienus. Man būs jāiekustina iesūnojošais milzis. Es neizslēdzu, ka būs izmaiņas arī pašā uzņēmumā, restrukturizācija, apvienojot meitas sabiedrības,” sacīja Vitenbergs.

Pēc viņa teiktā, galvenais mērķis ir padarīt šo uzņēmumu mūsdienīgu, kas spēj konkurēt mūsdienīgos apstākļos.

Viņš norādīja, ka jaunie vilcieni tiek pakāpeniski piegādāti, pavasarī uzsāksies darbi pie peronu pielāgošanas: “Es ceru, ka šī gada otrā puse būs laiks, kad cilvēki tiks pie gaidītajiem vilcieniem. Vasaras otrā puse, rudens sākums ir tas, ko man sola “Pasažieru vilciena” vadība.”

Savukārt runājot par ostu reformu, kas nav tikusi īstenota laikā, ministrs pauda:” Ir virkne juridisku problēmu, lai ostu pārvaldības reformu novestu līdz galam. Mēs turpināsim iesākto kursu. Dažādi pasākumi ir aizkavējušies, bet es paredzu, ka gada laikā mēs tiksim ar to galā. Es neizslēdzu, ka varētu būt arī kādi precizējumi.”

Viņš norādīja: ” Esošajos apstākļos grūti paredzēt, kādas būs kravu plūsmas tuvākajā laikā. Uzņēmēji ostās nesēž, rokas klēpī salikuši, bet meklē un atrod iespējas, kā attīstīties un tālāk strādāt. Ostas bija tautsaimniecības dzinulis, un es domāju, ka arī nākotnē būs.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro