Patlaban “Brexit” sarunas ir nonākušas zināmā strupceļā, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), piebilstot, ka sarunās vērojama zema kompromisma kvalitāte.
“Ja divu gadu laikā Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija nespēj vienoties par darījumu, pie kuras smagi strādāts, tad tie politiķi, kas ved šīs “Brexit” sarunas, ir jādzen prom. Un es domāju, ka tas arī notiks,” sacīja Zīle, komentējot runas, ka “Brexit” varētu noslēgties bez abpusējas vienošanos.
“Pašlaik ir zināms strupceļš, bet ceru, ka ar septembri situācija uzlabosies, ” norādīja politiķis, paužot cerību, ka “saprāts beigu beigās uzvarēs”.
Runājot par to, kā Lielbritānijas izstāšanās ietekmēs ES budžetu, Zīle norādīja, ka “šāds apgalvojums bieži vien tiek izmantots kā arguments, tomēr apmēram 11 miljardu eiro samazinājums ES kopējam budžetam nav pārāk būtisks lielums,” uzskata politiķis.
Pēc viņa sacītā, cita situācija būtu tad, ja sarunas beidzas bez rezultāta starp ES un Lielbritāniju par izstāšanos. “Tad ekonomiski zaudējumi būs abās pusēs (…) tur ir ļoti nopients jautājums” brīdināja Eiropas parlamenta deputāts.
Jau vēstīts, ka jūlija beigās bez panākumiem beigusies kārtējā “Brexit” sarunu kārta saistībā ar muitas nodokļiem, kā rezulātā paziņots, ka Eiropas Savienība nekad neļaus blokā neesošai valstij tās vārdā iekasēt muitas nodevas.
Kā zināms, Lielbritānijas valdība šā gada 7.jūlijā apstiprināja plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka nākamā gada martā. Šī plāna dēļ vēlāk no amata atkāpās “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.
Atgādinām, ka 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.
Foto: Pixabay