Topošās koalīcijas partneri, partiju apvienība “Jaunā Vienotība”, “Zaļo un zemnieku savienība” un “Progresīvie”, vienojušies par valdības deklarācijas projektu. Deklarācijas projekta 39 punktos apkopoti jaunās valdības galvenie sasniedzamie mērķi un uzdevumi. Partneri arī vienojušies par konkrētiem darbiem, kas jāpaveic līdz šī gada beigām, kas tiks pievienoti deklarācijai.
“Latvija ir latviska, labklājīga, droša un iekļaujoša Eiropas valsts, kura ilgtspējīgi attīstīsies demogrāfisko, klimata, tehnoloģiju un digitālo pārmaiņu laikā (..) Brīvība, demokrātija, tiesiskums un latviskā kultūrtelpa ir valsts pamatvērtības, kuras caurvij ikvienu mūsu lēmumu. Iesaistot sabiedrību un veicinot iedzīvotāju izglītību visa mūža garumā, panāksim vienlīdzīgas un taisnīgas iespējas ikvienam Latvijā dzīvot cieņpilnu dzīvi un īstenot savus mērķus,” teikts deklarācijas virsmērķī.
Tāpat jau zināmas jaunas valdības aprises – jaunajā valdībā visvairāk amatu būs “Jaunās Vienotības” pārstāvjiem. Finanšu ministra amatu saglabās Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministra – Anda Čakša, tieslietu ministra – Inese Lībiņa-Egnere. Ārlietu ministra amatu ieņems līdzšinējais premjers Krišjānis Kariņš, iekšlietu ministra – Rihards Kozlovskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre būs Inga Bērziņa, bet par veselības ministru plānots apstiprināt Hosamu Abu Meri.
ZZS pārstāvim Gunāram Kūtrim piedāvās Saeimas priekšsēdētāja amatu, bet labklājības ministra amatu plānots uzticēt Uldim Augulim, zemkopības ministra – Armandam Krauzem, ekonomikas ministra amatu – Viktoram Valainim, bet Kasparu Melni virzīs uz klimata un enerģētikas ministra amatu. Jāpiebilst, ka Klimata un enerģētikas ministrijai plānots no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārcelt arī vides politiku.
No partijas “Progresīvie” par satiksmes ministru kļūs Kaspars Briškens, par aizsardzības ministru – Andris Sprūds, bet par kultūras ministri – Agnese Logina.
Valdību plānots apstiprināt piektdien.