Lembergs aicina Šuplinsku neizrādīt savu neizglītotību un aprobežotību

Šobrīd izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) demonstrē absolūtu neizglītotību, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka Šuplinska 15. oktobrī uzstājās LNT “900 sekundēs” un aizķēra tēmu – pedagogu darbu samaksa un no kā tā atkarīga. “Ko saka ministre? To, ka pedagogu atalgojumam un šī grafika izpildei šobrīd budžeta projektā naudas nav. Un viņa teica, ka atalgojums būs tad, ja skolotāji nodrošinās skolu tīkla sakārtošanu, parēju uz kompetenču izglītību, jauna satura ieviešanu, kā arī atbalsta mehānisma izveidošanu,” skaidroja Lembergs.

Viņš gan lika aizdomāties, vai tiešām no pedagoga ir atkarīgs tas, kura skola būs vai kura skola nebūs? “Kura skola būs vidusskola vai kura skola būs pamatskola? Kā pedagogs to var ietekmēt? Tas ir pedagogu kompetencē? Vai no pedagoga ir atkarīgs, kāds būs izglītības satura standarts, kas ir noteikts ar likumu? Pedagogi izdod likumus? Vai no pedagoga ir atkarīga atbalsta mehānisma izveidošana? Viņu īpašumā atrodas vispārējās izglītības sistēma? Kā var veidot saistību starp pedagogu darba samaksu ar vienu pedagoģisko slodzi un skolu tīklu? Kā pedagogs to var ietekmēt?” retoriski vaicāja politiķis.

“Tā ir tāda super nekompetence, kas robežojas ar stulbumu, vai tā ir speciāla cilvēku mānīšana, jo cilvēks, kas tā garām iet un domā – tiešām, kāpēc skolotājiem kaut kas ir jāmaksā, ja tie kaut ko nav izdarījuši? Cilvēks jau neiedziļinās, vai tas no skolotājiem atkarīgs, vai nav atkarīgs,” ass savos izteikumos bija Lembergs.

“Pašai Šuplinskai no nākamā gada atalgojums pieaugs par 8%. Pedagogiem par likmi samaksa cik pieaugs? Par nulli. Pagaidām nav paredzēta nauda vispār, lai pieaugtu. Kas ir vairāk – nulle vai 8%? Kas dzīvos nākamgad labāk? Šuplinska vai pedagogs? Kuram nepieaugs maksa par likmi? Varbūt tomēr Šuplinskai nevajag pielikt algu? Jo tas, ko viņa uzliek par pienākumu veikt pedagogiem, ir atkarīgs no ministres,” skaidroja Lembergs.

Viņš aicināja Šuplinsku neparādīt savu absolūtu ne izglītotību, intelektuālo aprobežotību un absolūtu nepiemērotību šim augstajam amatam, kas saucas izglītības un zinātnes ministrs Latvijas Republikā.

Foto: F64

Komentāri