Bijušais Šveices jurists Rūdolfs Meroni, pret kuru Latvijā ierosināts kriminālprocess, jūnijā pāris dienas atradās Latvijā, tiekoties ar sev svarīgiem cilvēkiem gan savā Ķīpsalas rezidencē, gan Ventspilī, un neizskatījās, ka viņš uztrauktos par tiesībsargāšanas iestāžu interesi.
Kā zināms, pērnā gada augustā Rīgas apgabaltiesa atcēla Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, kā pamatā bija kriminālprocess pret pašu Meroni par viņam uzticētās mantas iespējamu izšķērdēšanu.
Neraugoties uz to, ka Meroni visu šo laiku ir sekmīgi ņirgājies gan par valsts materiālajām rezervēm, kam uzticēta mantas pārņemšana, gan par tiesu un vismaz daļu no prokuratūras darbiniekiem, Pietiek.com vēsta, ka jūnijā viņš bija iegriezies Latvijā “kārtot lietas”, – un neviens par to oficiāli nav licies ne zinis, neraugoties uz to, ka nebūt ne visi kriminālprocesi, kas sākti saistībā ar daudzmiljonu izsaimniekotāja rīcību, ir izbeigti.
Tiek norādīts, ka marta beigās kriminālpolicijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē ir paklusām izbeigts kriminālprocess, kas pagājušā gada sākumā bija sākts “par, iespējams, nelikumīgām darbībām” ar arestēto Aivara Lemberga ģimenes mantu un kura ietvaros saskaņā ar policijas tiesai sniegtajām ziņām Šveices jurists Rūdolfs Meroni bija “uzskatāms par personu, pret kuru uzsākts kriminālprocess”. No Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) galvenās inspektores Veronikas Čuprikas pieņemtā lēmuma anonimizētās kopijas secināms, ka kriminālprocess pret Rūdolfu Meroni izbeigts tāpēc, ka arestētās “patiesā labuma guvēja tiesības” trīs Latvijas akciju sabiedrībās – AS “Ventbunkers”, AS Kālija parks” un AS “Ventspils tirdzniecības osta” – nemaz nav nodotas glabāšanā nedz Meroni, nedz kādam citam.
“Tagad tikai no Ģenerālprokuratūras ir atkarīgs, vai tā uzskatīs par pamatotu Čuprikas lēmumu izbeigt kriminālprocesu un par tiesiskiem inspektores centienus neatklāt tos argumentus, ar kādiem viņa ir spējusi nesaskatīt noziedzīgu nodarījumu Meroni rīcībā ar, iespējams, pat simtus miljonu eiro vērto mantu,” – tā toreiz varēja lasīt Pietiek publikācijā.
Tiek norādīts, ka tagad ir acīmredzams, ka atšķirībā no kriminālprocesa ierosināšanas laika viss ir nokārtots arī visos prokuratūras līmeņos, – kriminālprocesa izbeigšanas sakarā nav atskanējis ne pīkstiens. Taču vēl interesantāk ir tas, ka vēl viens kriminālprocess teorētiski varētu nopietni apgrūtināt Šveices juristu, ja mēs dzīvotu tiesiskākā valstī, – tas ir par ļoti moderno naudas atmazgāšanas un līdzekļu legalizēšanas tēmu, un šo kriminālprocesu līdz šim nav izdevies izbeigt.
Pietiek.com raksta, ka varot diezgan viegli prognozēt, ka jurista šajās dienās notikušo tikšanos rezultātā atrašanās vietu varētu mainīt zināmi finanšu līdzekļi, un rezultātā Meroni izsaimniekotās mantas atlikumu atdošanu varēs mierīgi pavilkt garumā vēl gadu vai pat ilgāk.