Piektdien, 7. oktobrī no plkst. 10.00 Jaunmoku pils parkā notiks izziņas pasākums “Meža Zaļo Stāstu Diena”. Ikvienam pasākuma dalībniekam būs iespēja uzzināt, ieraudzīt, izprast un pārbaudīt savas zināšanas par mežu, tā nozīmi, dabas norisēm mežā un aktualitātēm meža nozarē kopā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) meža apsaimniekošanas ekspertiem, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pārstāvjiem, kā arī speciālistiem no Latvijas Nacionālā dabas muzeja un Jaunmoku pils muzeja.
Pils parkā darbosies dažādas meža izziņu stacijas, kuras apmeklējot, varēs gūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par meža apsaimniekošanu agrāk un tagad, par reljefu un mežu tipu izveidi, par aktuālajām dabas norisēm un LVM īstenotajiem vides aizsardzības pasākumiem. Pildot praktiskus uzdevumus, būs iespēja iegūt noderīgu informāciju par Latvijas meža nozari un meža apsaimniekošanu kopumā.
Apskatot Jaunmoku pils muzeja meža ekspozīcijas, būs iespēja iepazīt senos darba rīkus un procesus meža apsaimniekošanā. Dalībniekiem būs iespēja tuvplānā izpētīt meža zvērus un putnus, noteikt to pēdas un ieraudzīt mežu caur mākslas prizmu gleznās no Tukuma Mākslas muzeja un Jaunmoku pils muzeja krājuma.
Dienas laikā darbosies vairākas radošās darbnīcas, kurās varēs izmēģināt savu roku veiklību praktiskos darbos. Būs iespēja skatīt, kā strādā koktēlnieks Zigmunds Stenkevics. Dienas noslēgumā gaidāms grupas “Sub Scriptum” koncerts.
Ieejas maksa pasākumā – 2 eiro. Vairāk informācijas par pasākumu: https://fb.me/e/5ckbNjzYr
JAUNMOKU PILIJ ATJAUNOTS VĒSTURISKAIS JUMTS
Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja apskatīt arī nupat atjaunoto jumtu tā vēsturiskajā izskatā. Ieguvums ir gan tā vizuālais izskats, gan remontdarbu laikā veiktie energoefektivitātes darbi.
Jaunmoku pils ir jaunākā pils Kurzemē un Zemgalē – tā uzbūvēta 1901. gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta. Jumta segumā tika izmantoti divkrāsu dakstiņi, kas tika izgatavoti pils muižas ceplī.
Lielāko pārbūvi pils piedzīvojusi pagājušā gadsimta 70. gados. Toreiz jumts ticis salikts vismaz no piecpadsmit dažāda veida dakstiņiem, kas tika savākti no Tukuma apkārtnes vecajām mājām, kā arī no Talsu un Kuldīgas veco māju gruvešiem.