Lai Latvijas veselības aprūpē ieplūstu vairāk publiskās naudas, būtu jāievieš obligātā veselības apdrošināšana, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Runājot par mediķu prasīto, ka jāpalielina finansējums veselības aprūpei, sasniedzot 12% no valsts budžeta izdevumiem, premjers atzina: “Mediķi iespējams atsaucas uz mūsu valdības deklarāciju, kur teikts, ka mūsu četru gadu programmas mērķis ir atvēlēt 12 % no budžeta veselības aprūpei. Šogad tie ir 11 %, mēs esam tuvu, bet tur vēl neesam. Es saprotu, ka prasa jau šogad sasniegt 2025. gada mērķi.”
“Piekrītu mediķiem, ka mums ir jāatvēl vairāk publiskās naudas veselības aprūpei. Veselības aprūpē mēs ieguldām pārāk maz publiskās naudas, tas nozīmē, ka sistēma faktiski kļūst par maksas sistēmu,” izteicās premjers.
Pēc Kariņa teiktā, Latvijā ir jāievieš obligātā veselības apdrošināšana. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka diez vai to varēs izdarīt jau nākamgad.
Tāpat viņš norādīja uz to, ka “tā lieta [CFLA atveseļošanās plāna programmu kavēšanās] nav tikai melna un balta. Daži no tiem uzņēmējiem, kas sūdzās, ka naudu nepiešķir, paši ir tie, kas ir pie lēmējiem, kam piešķirt naudu. Tā nav normāla prakse Eiropā, tas nebūtu pieļaujams.”
Kā zināms, Latvijas Jauno ārstu asociācija kopā ar Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “Sustento”, vairākām citām Latvijas pacientu organizācijām un medicīnas darbiniekus pārstāvošām asociācijām ir nosūtījusi atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot iepriekš uzņemto saistību un solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu.