Apelācijas instances tiesā sāk skatīt Lemberga lietu

Šodien, 1. februārī, Rīgas apgabaltiesā sāk skatīt bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga lietu. Pirmās instances tiesas process ilga teju 12 gadus, taču apelācijas instance cer procesu noslēgt pusotra gada laikā.

Drīz apritēs jau gads kopš Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu 20 000 eiro apmērā. Tiesas nolēmums aizstāvības ieskatā ir nepamatots, savukārt tajā ietvertie argumenti ir tendenciozi un nepierādīti.

Apsūdzēto advokāti jau vairākkārt ir norādījuši uz būtiskiem likuma pārkāpumiem, kurus izdarījusi pirmās instances tiesa un kas ir par pamatu sprieduma atcelšanai un lietas nosūtīšanai atkārtotai izskatīšanai pirmās instances tiesai.

Lemberga advokāts Māris Grudulis norādījis, ka pilnā sprieduma motīvu daļā ir ietverts vairākas reizes mazāks it kā pierādīto faktisko apstākļu uzskaitījums nekā sprieduma aprakstošajā daļā, kādēļ ir acīmredzami, ka lielākā daļa no noziedzīgā nodarījuma aprakstā ietvertajiem apstākļiem nav pierādīti: “Sprieduma aprakstošās un motīvu daļas argumenti daudzos gadījumos ir pretrunā viens ar otru, kādēļ spriedumu nevar atzīt par pamatotu un tiesisku.”

Tāpat viņš atzina, ka sprieduma aprakstošajā daļā ir vārds vārdā pārrakstīta (pārkopēta) apsūdzība, savukārt motīvu daļā prokuroru tiesai iesniegtais pierādījumu apraksts. Aizstāvības argumenti sprieduma motīvu daļā nav vērtēti vai ir vērtēti tikai daži argumenti.

“Par apcietinājumu spriedumā tikai paziņojumi tukšu, neargumentētu apgalvojumu formā. Pat man esot bijis drošības līdzeklis – liegums pildīt domes priekšsēdētāja amatu, kaut gan bija – liegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Tāda “kompetence”. Pierādījumu nav nekādu,” uzsvēra pats Lembergs.

Savukārt intervijā “Neatkarīgajai” politiķis atzina, ka no pirmās apelācijas instances tiesas sēdes neko labu negaida, jo tieslietu ministrs Jānis Bordāns jau pagājušā gada pavasarī pēc būtības nodiktēja tiesai, ko darīt.

“Intervijā portālam “bnn” viņš paziņoja, ka saīsinātais tiesas spriedums ir pamatots. To viņš pateica vēl pirms varēja iepazīties ar pilno spriedumu, kas kļuva zināms tikai 22. jūnijā. Bordāns mēnesi pirms sprieduma publiskošanas jau zināja, ka tas ir pamatots. Tādējādi tas bija norādījums Rīgas apgabaltiesai, kā tai uzvesties arī apelācijas instancē. Tieslietu ministrs, tieslietu padomes loceklis pret jebkuru tiesnesi var ierosināt disciplinārlietu, var būtiski ietekmēt tiesneša karjeru. Skaidrs, ka ministra norādījumi rajona tiesai un apgabaltiesai pēc būtības ir jāpilda. Norādījums ir pilnīgi skaidrs. Var jau būt, ka man nav taisnība, jo tā sauktās digitālās TV lietā, kurā pašreizējais ģenerālprokurors, kad viņš vēl bija tiesnesis, pasludināja notiesājošu spriedumu, tikai tur nevienu neielika cietumā, un arī pirmā apelācijas tiesa apsūdzētos notiesāja uz daudziem gadiem, tomēr Augstākā tiesa šo lēmumu atcēla un apelācijas instance citā sastāvā pilnībā visus attaisnoja. Tas nozīmē, ka visādi mēdz būt arī Rīgas apgabaltiesā,” sacīja Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro