Aptauja: 42 % hipotekārā kredīta procentu kompensāciju izmantos mājokļa kredīta atmaksai

Kā liecina bankas Citadele veiktā aptauja, 42 % hipotekārā kredīta procentu kompensācijas saņēmēju plāno šos līdzekļus novirzīt mājokļa kredīta atmaksai. 27 % aptaujāto saņemto kompensāciju izmantos ikdienas tēriņiem, savukārt 19 % novirzīs uzkrājumu veikšanai.

Visbiežāk saņemto kompensāciju mājokļa kredīta maksājumiem plāno izmantot iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī respondenti ar ikmēneša atalgojumu, kas pārsniedz 1500 eiro. Savukārt ikdienas tēriņiem šos līdzekļus vairāk plāno izmantot iedzīvotāji pēc 40 gadu vecuma.

19 % saņemto kompensāciju izmantos, lai papildinātu savus uzkrājumus jeb drošības spilvenu, turklāt vairāk to plāno darīt sievietes (26 %; vīrieši 13 %). Savukārt 17 % plāno saņemto naudu novirzīt mājokļa remontam, un vīrieši šādi atbildējuši divreiz biežāk nekā sievietes (23 % pret 11 %). Vienlaikus 8 % nezina, vai šo kompensāciju saņems.

“Kā liecina aptauja, vairākums respondentu šos papildu līdzekļus plāno novirzīt savu kredītsaistību dzēšanai. Taču, tā kā procentu likmes vairs neaug, ir vērts apdomāt, varbūt noderīgāk kompensāciju ir nevis iztērēt, bet gan novirzīt uzkrājumiem. Ja līdz šim nav izdevies izveidot drošības spilvenu 3-6 mēnešu izdevumu apmērā, saņemtā kompensācija var būt labs veids, lai to paveiktu,” norāda Jānis Mūrnieks, bankas Citadele privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

5 % hipotekārā kredīta procentu kompensācijas saņēmēju plāno atbalsta līdzekļus tērēt izklaides pasākumiem, savukārt 4 % plāno veikt iemaksas pensijas 3. līmenī. Vēl 4 % saņemto naudu ieguldīs akcijās, obligācijās, uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā vai citos finanšu instrumentos, un šī atbilde populārāka respondentiem vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

“Lai saņemtu kompensāciju, vairumam kredītņēmēju nekas nav jādara – kompensācijas apjoms tiks aprēķināts un izmaksāts automātiski. Par kompensācijas apmēru iedzīvotāji saņems informāciju līdz 10. aprīlim, bet pirmais maksājums tiks veikts līdz 30. aprīlim. Lai izmaksa notiktu bez aizķeršanās, iedzīvotājiem ir jāpārliecinās par savas kontaktinformācijas datu aktualitāti internetbankā un nepieciešamības gadījumā tie jāaktualizē,” atgādina Jānis Mūrnieks.

Aptauju hipotekārā kredīta procentu maksājumu kompensācijas izlietošanu banka Citadele kopā ar pētījumu aģentūru Norstat veica 2024. gada martā, tiešsaistē aptaujājot 1003 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro