Festivāls “Rīgas Ritmi” atkārtoti saņēmis Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi

Novērtējot māksliniecisko programmu, organizatoriskās kvalitātes un nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”.

EFFE jeb “Europe for Festivals, Festivals for Europe” ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. “EFFE Label” piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. “EFFE Label” garantē festivāla iekļaušanu Eiropas festivālu tīklā FestivalFinder.eu, kas regulāri sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem gandrīz visās Eiropas valstīs.

“EFFE Label” piešķiršanas izvērtēšanā tiek ņemtas vērā arī mākslinieku atsauksmes par festivāliem. “Var just, ka festivāla “Rīgas Ritmi” komandai tik tiešām rūp mūzika un mākslinieki,” pērn pēc uzstāšanās festivālā atzina kubiešu dziedātāja Jiliana Kanjizaresa (Yilian Cañizares). “Jutos sirsnīgi un brīnišķīgi uzņemta un saņēmusi lielu mīlestības devu gan no skatītājiem, gan organizētājiem. Šī noteikti bija brīnišķīga pieredze!”

““Rīgas Ritmi” ir lielisks festivāls!” prieku par viesošanos Rīgā neslēpa arī franču mākslinieks Čārlzs Pasi (Charles Passi). “Viesmīlīgs, elegants, silts un atbilstošs šīs pilsētas un tās cilvēku tēlam. Varu izstāstīt arī nelielu anekdoti. Kad mēs ieradāmies viesnīcā, mums teica, ka vestibila bārā notiek jam session. Mums radās vēlme nospēlēt kopā ar džemotājiem vienu, divas dziesmas, bet desmit minūtes paklausoties jam session grupu un saprotot, cik laba tā ir, neviens no mums vairs negribēja spēlēt. Vienkārši klausījāmies un baudījām. Es domāju, ka tas daudz ko pasaka par šā festivāla kvalitāti.”

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” šogad norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam. Galvenā koncertvieta būs Rīgas Doma dārzs, kur 4. un 5. jūlijā notiks lielākie koncerti. Festivāla skatuves būs arī “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija”, “Fenikss Lounge” viesnīcā “Aston Hotel Riga” un “Jersika Stage” mākslas centrā “Noass”, bet Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla mākslinieku atvērtās meistarklases.

25. jūlijā Rīgas Doma dārzā uzstāsies Londonā dzīvojošais itāļu džeza ģitārists Antonio Forčione (Antonio Forcione) ar savu trio, bet pēc viņa – arīdzan itāļu komponists, aranžētājs, pianists un bandoneonists Daniele di Bonaventura, pats diriģējot mūsu kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un izpildot programmu “Tango svīta”.

Savukārt 5. jūlijā Rīgas Doma dārzā festivāla publiku priecēs viens no vadošajiem jaunās paaudzes Kubas džeza pianistiem Horhe Lūiss Pačeko (Jorge Luis Pacheco) ar savu kvartetu un amerikāņu soul, funk un hip-hop mākslinieks Hosē Džeimss (José James) ar savu jauno džeza zvaigžņu un “Grammy” balvas nominantu kvartetu.

Latviju festivālā pārstāvēs Matīsa Žilinska trio, Jūlijas Zakirovas kvartets, Elizabetas Lāces trio, Ellas Zīriņas trio, “Third Stream Quartet”, Vadima Dmitrijeva kvintets, Reinis Jaunais ar Ernu Daugavieti, Klāva Ābola kvintets un vēl citi mākslinieki.

Servisā “Biļešu paradīze” jau uzsākta biļešu tirdzniecība uz festivāla “Rīgas Ritmi 2024” koncertiem Rīgas Doma dārzā 4. un 5. jūlijā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro