Arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varēs saņemt uzturlīdzekļus no valsts

Lai arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varētu saņemt uzturlīdzekļus no valsts, ja kāds no vecākiem tos nemaksā, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma izmaiņas Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.

Saeima pieņēma likuma izmaiņas, lai varētu piešķirt uzturlīdzekļus pilngadīgiem jauniešiem, kuru deklarētā dzīvesvieta joprojām ir Latvijā, bet izglītību iegūst ārvalstīs. Arī pilngadīgiem jauniešiem līdz 21 gada vecumam ir tiesības gan uz sociālo nodrošinājumu, gan arī uz to, lai tiktu veicināta viņu izglītības ieguve, norādījuši likumprojekta autori.

“Šobrīd, ja kāds no vecākiem nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, tad pilngadību sasniegušajiem jauniešiem valsts tos nodrošina tikai tad, ja viņi mācās Latvijas skolās. Uz šo nevienlīdzību norādīja tiesībsargs, un komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja, ka šī nevienlīdzība ir jānovērš,” iepriekš pauda par likumprojektu atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedriskās lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima.

Līdz šim, ja vecāks nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, valsts tos izmaksāja līdz 18 gadiem, kā arī pēc pilngadības, ja jaunieši turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību tikai Latvijā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam.

Izmaiņas stāsies spēkā šī gada 1.septembrī.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro