Asociācija aicina Šmitu sniegt precīzu informāciju par 300% uzcenojumu ikdienā aktuāliem pamatproduktiem

Zemkopības ministrs Didzis Šmits vairākkārt publiski ir norādījis (nesenākais gadījums 2023. gada 20. jūlijā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma”), ka pārtikas mazumtirgotāji ikdienā aktuālajiem pamatproduktiem, tādiem kā grūbas un putraimi, regulāri piemēro 300% uzcenojumu (neskaitot PVN).

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) aicina zemkopības ministru sniegt precīzu informāciju, kuri produkti un kādos tirdzniecības tīklos tiek piedāvāti ar minēto uzcenojumu.

“Gadījumā, ja šos apgalvojumus nevar apliecināt ar konkrētiem faktiem, pieprasām zemkopības ministram publiski atsaukt maldinošo informāciju un respektēt objektīvu dialogu ar tirgotājiem,” pauž asociācija.

Kā zināms, Šmits pauda, ka “mums šobrīd jau gadiem mazumtirdzniecībā konkurence nestrādā. Ja var uzlikt produktam uzcenojumu 300 % + PVN un konkurēt, tas nozīmē, ka to spēlētāju ir tik maz un tirgus ir tik sadalīts, ka kaut kāda iejaukšanās ir nepieciešama un loģiska,” sacīja Šmits.

“Mani neuztrauc, ja uzliek 300 % uzcenojumu kamambēra sieram vai franču šampanietim, bet, ja tādu uzliek grūbām un putraimiem vietējā ražojuma, kas ir pamata grozs ļoti daudziem cilvēkiem Latvijā, tā nav normāla politika un tā nav arī patriotiska politika,” atzina ministrs.

“Mums bija pāris sarunas ar finanšu ministru par inflācijas lielumu, jo patiesībā pārtikas inflācija šobrīd dzen visu inflāciju uz augšu. Ministrs izteicās, ka Īrijas versija par regulatoru ir izskatāma kā opcija,” atzina Šmits.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro