Asociācija: Veselības aprūpe ir vajadzīga visiem iedzīvotājiem, nevis tikai Covid-19 slimniekiem

Veselības ministrijai pieklibo komunikācija gan ar nozari, gan pacientu, kam patiesībā būtu jābūt fokusā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” norādīja Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.

Kā zināms, Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Jauno ārstu asociācija, kā arī Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība pievienojusies Latvijas Ārstu biedrības prasībai par veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju.

Kā intervijā atzina Behmane, kļūdu pēdējā laikā bijis visai daudz, sākot no vakcinācijas procesa organizēšanas, verot vaļā lielos vakcinācijas pret Covid-19 centrus, nevis plaši jau no paša sākuma iesaistot ģimenes ārstus, kuri pazīst savus pacientus.

Tāpat, pēc viņas sacītā, plānveida palīdzības pārtraukšana jau pirmajā Covid-19 vilnī bija kļūda. “Nozarei nav atbildes, kas ir lēmuma pamatā. It kā mēs saprotam, ka tā ir resursu nepietiekamība slimnīcām, bet mums ir jāskatās plašāk, ka veselības aprūpe ir vajadzīga visiem iedzīvotājiem, nevis tikai Covid-19 slimniekiem,” sacīja eksperte.

Viņa uzsvēra, ka Veselības ministrijai pieklibo komunikācija gan ar nozari, gan pacientu, kam patiesībā būtu jābūt fokusā.

Tā, piemēram, pacients, kuram atcelta kāda plānveida operācija, nevar ieiet Veselības ministrijas vai Nacionālā veselības dienesta interneta vietnē un uzzināt, kas tālāk notiek ar viņam paredzētajiem izmeklējumiem, jo tādu informāciju tur nevar atrast.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro