BALTA: sestdienas vētra iedzīvotājiem izmaksās vismaz 350 000 eiro; visvairāk postījumu reģistrēts Ķekavā, Baldonē un Bauskā

Šogad spēcīgās vētras turpina plosīt īpašumus visā Latvijā: stiprais vējš, kas ar vētras spēku sestdien bija novērojams plašā Latvijas teritorijā, iedzīvotājiem nodarījusi ievērojamus zaudējumus. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par bojājumiem klientu privātīpašumam un automašīnām paredz atlīdzību izmaksas vairāk nekā 350 000 eiro apmērā. Patlaban saņemti jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, bet to skaits arvien turpina pieaugt, cilvēkiem pēc nedēļas nogales apsekojot savus īpašumus.

“Par sestdien Latviju plosījušās vētras nodarītajiem postījumiem esam saņēmuši jau teju 200 atlīdzības pieteikumu, tomēr paredzam, ka to skaits augs un postījumu apjoms nebūs mazāks par to, ko pieredzējām šī gada janvārī, kad kopējais pieteikumu skaits sasniedza gandrīz 400 un apdrošināšanas atlīdzību izmaksas – ap 350 000 eiro,” stāsta BALTA Apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Atlīdzību pieteikumi galvenokārt reģistrēti par zaudējumiem privātmājām Ķekavā, Baldonē, Bauskā, Iecavā, Olainē, Jelgavā, Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē un Jēkabpilī. Vairāki gadījumi pieteikti arī no Kurzemes par zaudējumiem Talsos, Kuldīgā un Tukumā, bet vismazāk atlīdzības pieteikumu saņemts no Latgales reģiona.

“Bojājumi nodarīti gan nekustamajam īpašumam, gan mantai un transportlīdzekļiem. Visbiežāk šoreiz cietušas polikarbonāta siltumnīcas, tāpat arī sētas un iežogojumi, daudzviet bojāti namu jumti, kam norautas daļas vai uzkrituši vētras nolauzti koki. Kā ierasts vētras apstākļos, bojājumi nodarīti arī batutiem un citiem nepiestiprinātiem teritorijas objektiem. Vairāk nekā 20 gadījumu reģistrēti par zaudējumiem transportam – automašīnām bojājumus nodarījušas no ēku jumtiem lidojušas šīfera plāksnes un citi vēja pacelti objekti, kā arī nolauzti koki un to zari,” biežākos atlīdzību pieteikumus raksturo I. Savickis.

BALTA eksperts atgādina, ka spēcīgas vētras Latvijas teritorijā tiek novērotas arvien biežāk, aicinot cilvēkus pievērst uzmanību sava īpašuma aizsardzībai pret stipro vēju. “Finansiālus zaudējumus nereti var novērst pavisam vienkāršas preventīvas darbības. Stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem vai līdzās nenostiprinātiem priekšmetiem. Savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem. Privātmāju īpašniekiem jāpārliecinās, vai jumts ir pienācīgā stāvoklī un nav bojājumu, kas vēja ietekmē varētu kļūt par iemeslu plašākiem zaudējumiem. Un, protams, arī pašiem vētras laikā vajadzētu palikt mājās, drošībā, un, ja iespējams, neizmantot transportlīdzekļus,” uzsver I. Savickis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro