Bijušais NBS komandieris: Eiropas Savienība un NATO nav spējušas pilnvērtīgi novērtēt Ukrainas pretinieku

Eiropa un NATO nav spējusi pilnvērtīgi novērtēt Krievijas slēpto potenciālu, šorīt “Rīta Panorāmā” pauda bijušais Latvijas armijas komandieris Juris Maklakovs.

“Ir sākusies otrā ziema kopš kara sākuma. Tas, kas būs šīs ziemas laikā raksturīgs – kaujas intensitātes samazināšanās. [..] Šo ziemu sākam ar mazāku optimismu attiecībā uz ātru Ukrainas uzvaru. To vislabāk raksturoja tie cilvēki, kas šo situāciju pārzina – gan Ukrainas prezidents, gan armijas komandieris. Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs minējis to, ka vajadzētu gatavoties arī sliktākiem scenārijiem,” sacīja Maklakovs.

Viņš norādija, ka Krievija ir atguvusies un gan iepērk, gan uzsākusi ražot dažāda veida munīciju, raķetes: “Krievija ir atguvusies un gan iepērk, gan ražo dažāda veida munīciju, raķetes, tas ir pamanāms. Ir palielināts budžets uz 70 % nākamajam gadam, kā arī palielināti Krievijas bruņotie spēki uz 170 000 karavīru. Tātad Krievija gatavojas ilgam karam.”

“Eiropa, NATO nav spējusi pilnvērtīgi novērtēt [Krievijas slēpto potenciālu]. Kaut arī tika darīts ļoti daudz. Un daudz kas vēl jādara. ES un NATO būtu nepieciešams pielikt lielākas pūles, lai izpildītu to, kas tika solīts Ukrainai. [..] Ja paskatāmies uz kaujas darbību, Ukrainai joprojām nav visu to spēju, kas nepieciešamas, lai sasniegtu uzvaru. Ukrainas bruņotie spēki joprojām nevar veikt gaisa operācijas,” sacīja Maklakovs.

Pēc viņa teiktā, arī Latvijas drošības kontekstā jādomā par militārās ražošanas jaudas audzēšanu Eiropā.

“Mums jādomā arī par mūsu drošību. Tas ir diezgan liels trauksmes signāls, ka nespējam uzlabot, palielināt bruņojuma, munīcijas ražošanu. Ne tikai Ukrainas, bet arī mūsu pašu drošības kontekstā jādomā par to, kā to novērst un panākt, lai šī ražošana tiktu atjaunota ātrā veidā,” uzsvēra eksperts.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro