BIZNESA KONFERENCĒ 2023 eksperti diskutēs par uzņēmēju iespējām krīzes apstākļos

Šī gada 23. novembrī tiešsaistē norisināsies visaptveroša, uzņēmējiem nozīmīga BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusēsies uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Konferences laikā plānots pievērst uzmanību izaicinājumiem saistībā ar energoresursu krīzi, ģeopolitiskajiem riskiem, inflācijas pieaugumu, ekonomiskajām svārstībām un jautājumiem, kas skar ikvienu uzņēmēju.

Konferencē piedalīsies sabiedrībā un nozarē atpazīstami savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā. Konferencē piedalīsies pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas, bankām – SEB un Citadele, Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes, neatkarīgie tirgus analītiķi u.c.

Konferenci atklās LR Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja Dace Zīle, kura ieskicēs galvenās ekonomikas attīstības tendences un atklās, ar kādām iespējām un izaicinājumiem uzņēmēji saskarsies jau 2023. gadā.

“Pēdējos gados pasaulē vērojamas būtiskas pārmaiņas, gan saistībā ar C19 pandēmiju, gan ar Putina režīma realizēto agresiju Ukrainā. Ir daudz lietas, ko mēs nespējam precīzi pateikt, kā izskatīsies nākotne, bet vienu varam teikt droši – pārmaiņas turpināsies. Savā prezentācijā ieskicēšu dažas, manuprāt, būtiskākās tendences, iespējas un izaicinājumus, kas mūs sagaida jau tuvākajā laikā,” uzsvēra D. Zīle.

Konferencē uzstāsies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, kas runās par uzņēmējiem tik svarīgo tēmu – eksportu.

“Vairāk nekā 60% no Latvijas IKP veido eksports. Lietuvā un Igaunijā šis rādītājs pārsniedz 70% no IKP. Tas ir apliecinājums, ka tikai, audzējot eksporta īpatsvaru, Latvijas tautsaimniecībā varam tuvināties ES vidējiem rādītājiem. Saskaņā ar Latvijas bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) datiem uzņēmumi, kuri izmanto valsts atbalsta instrumentus ir par 30% noturīgāki eksporta tirgos. Arī turpmākajos gados uzņēmējiem būs pieejami dažādi valsts atbalsta instrumenti, lai stimulētu zināšanās balstītu nozaru attīstību,” norāda I. Strupkāja.

Piedalīties konferencē tiek aicināti gan uzņēmēji, gan sabiedrisko organizāciju un valsts institūciju pārstāvji, kā arī citi interesenti, kuriem svarīgi gūt atbildes uz jautājumiem, kas skar biznesa attīstību, ekonomiku un Latvijas konkurētspēju.

Pasākums norisināsies tiešsaistē. Dalība pasākumā – ar Early Bird atlaidi – 59 eiro.

Reģistrēties BIZNESA KONFERENCE 2023 iespējams tiešsaistē – https://registreties.lv/konference, vai rakstot uz info@konferences.lv, kā arī zvanot pa tālruni 20355559.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro