Biznesa psihologs: Vadītāja emocionālais intelekts spēlē nozīmīgu lomu darbinieku motivācijas paaugstināšanā

Ceturtdien, 2. novembrī, tiešsaistē norisinājās #HRconference, kurā nozares eksperti iezīmēja aktuālākos jautājumus personāla vadībā, tai skaitā apskatīja tēmas par personāla speciālistu nepieciešamajām prasmēm, ieskicēja aktualitātes darba tiesībās, diskutēja par labbūtību, karjeras izaugsmes iespējām, komandas motivācijas celšanu un tendencēm darba tirgū. Konferencē piedalījās arī biznesa psihologs, HR datu analītiķis Jānis Roze, kas runāja par attālināti strādājošo darbinieku garastāvokļa un motivācijas paaugstināšanas pasākumiem.

Viņš atzina, ka galvenie izaicinājumi attālinātajā darbā ir izolācija un vientulība, komunikācijas barjeras, darba un privātas dzīves līdzsvars, traucēkļi mājās, motivācijas un produktivitātes uzturēšana, kā arī profesionālā izaugsme un attīstība. Lielas problēmas ir arī ar tehnoloģijām un fiziskās veselības izaicinājumiem.

Multidimenionālā psiholoģiskā klimata aptauja liecina, ka lieli izaicinājumi ir konflikti, baumas, pārslodze un stress. “Ja vidēji mēs paskatāmies, tad tas ir vairāk saistīts ar attālināto darbu. No vienas puses darbinieki iegūst laiku, bet vienalga ir pārslodze ar darbiem,” atzina eksperts.

Pēc viņa teiktā, lai organizētu veiksmīgu attālināto darbu, viņš uzsvēra, ka svarīgais faktors ir komunikācija. “Vadītājam ir jābūt spējai organizēt šo komunikāciju, noteikt skaidru darba kārtību un izmantot programmatūru skaidru uzdevumu un pienākumu pārskatāmībai,” izteicās J. Roze.

Lai vairotu darbinieku motivāciju, eksperts ieteica attīstīt emocionālo intelektu, kas, pēc viņa sacītā, palīdz darbiniekiem labāk apzināties savas emocijas, turēties pretī stresam un citiem izaicinājumiem, kā arī būt pašmotivētiem.

Tāpat viņš uzsvēra, ka vadītājam ir svarīgi pateikties darbiniekiem par sniegumu.

#HRconference piedalījās arī Personāla vadītāju kluba vadītāja, organizāciju psiholoģe un sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Rošāne, organizāciju psihologs, “CreaTest” vadītājs, docents Reinis Lazda, “Growing” valdes locekle un konsultante Jana Strogonova, “KPMG Law” jurists Antons Zagdajs, “Sorainen” galvenais darba tiesību eksperts Andis Burkevics, LBAS jurists, konsultants darba tiesisko attiecību jautājumos Kaspars Rācenājs, psiholoģe, izaugsmes veicinātāja un trenere Inta Santa, “Draugiem Group” Personāla attīstības un pieredzes vadītāja Agnese Pumpure un “ERDA Group” projektu vadītāja Rebeka Nagle.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro