Biznesa trenere Kazaine: Emocionālo vardarbību arvien biežāk piedzīvo arī darba vidē

Ceturtdien, 24. augustā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kurā nozares eksperti iezīmēja aktuālākos jautājumus personāla vadībā, tai apskatīja tēmas par personāla vadības digitalizāciju, ieskicēja aktualitātes darba tiesībās, diskutēja par labbūtību un par to, kā efektīvi risināt konfliktus un veicināt sadarbību komandā, kā arī ieskatījās jaunumos darba tirgū – to, kādi amati tuvākajos gados aizies vēsturē, bet kuri būs jaunie virzieni un kādas būs pieprasītākās prasmes. Konferencē piedalījās arī personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine, kas runāja par emocionālo vardarbību darba vidē.

“Statistikas dati ir skarbi – no emocionālās vardarbības šobrīd cieš katra 3 sieviete un katrs 5 vīrietis,” norādīja E. Kazaine.

“Lai novērstu emocionālo vardarbību, vispirms nepieciešams apzināties – ko un cik tālu manā dzīvē ietekmē emocionālā vardarbība? Nozīmīga loma ir arī sapratnei, pašaizsardzībai, atbalsta videi un izpratnei. Ilgstoša trauksme ietekmē mentālo spriestspēju un fizisko labsajūtu, radot nākamās emocionālās reakcijas,” sacīja E. Kazaine.

Viņa uzsvēra, ka personiskā labsajūta ir galvenais nosacījums, lai radītu un uzturētu kopīgu labbūtīgu darba vidē.

“Ikdienas saskarsme un profesionālā komunikācija darba vidē būtu jāfokusē uz ētisku attieksmi, ekoloģiskām attiecībām, intelektu spriestspēju. Jāpieņem tas, ka cilvēki domā dažādi. [..] Atcerēties – laimīgi cilvēki nepadara nelaimīgus citus,” uzsvēra E. Kazaine.

“Tas, kas pazūd intrigu tīklā, ir reputācija. Darba vidē tas ir lielākais risks. Par sliktas reputācijas esamību liecina fakts, ka tiek mazināta uzticība amatam funkcijām, zināšanām, prasmēm, pieredzei vai personībai,” uzsvēra eksperte.

Biznesa konferencē “Personāla vadība 2023” piedalījās arī Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa, “WIN partners” mācību vadītājs, konsultants Aldis Zauls, “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne, Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne, airBaltic vadītāja operatīvās personālvadības un servisa jautājumos Sarmīte Vilsone, Personības izaugsmes koučs, idärto | Holistic Center līdzdibinātāja Lāsma Poļikeviča un “EventAgency.lv” komandas vadītājs Ilmārs Šukjurovs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro