Personāla vadītāju kluba vadītāja: Konfliktu risināšana darba vietā ir obligāta prasme

Ceturtdien, 24. augustā, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kurā nozares eksperti iezīmēja aktuālākos jautājumus personāla vadībā, tai apskatīja tēmas par personāla vadības digitalizāciju, ieskicēja aktualitātes darba tiesībās, diskutēja par labbūtību un par to, kā efektīvi risināt konfliktus un veicināt sadarbību komandā, kā arī ieskatījās jaunumos darba tirgū – to, kādi amati tuvākajos gados aizies vēsturē, bet kuri būs jaunie virzieni un kādas būs pieprasītākās prasmes. Konferencē piedalījās arī Personāla Vadītāju kluba vadītāja Anita Rošāne, kas sniedza ieskatu konfliktu risināšanai darba vietā.

“Efektīva saskarsme uzņēmumā – konfliktus risina savstarpējas cieņas atmosfēra. Iznākumā – tiek saglabātas koleģiālas attiecības, tātad, iespēja sadarboties. Darba vietā ne vienmēr varam izvēlēties kolēģus un sadarbības partneru, tāpēc fokuss vērsts uz risinājumu, nevis personisko uzvaru,” pauda A. Rošāne.

Pēc viņas teiktā, visbiežāk konflikti rodas dēļ psiholoģiskas nesadarbības, slēptas konkurences, atšķirīgiem uzskatiem, atšķirīgiem mērķiem, individuālām rakstura iezīmēm un neskaidriem darba uzdevumiem.

Viņa uzsvēra, ka “svarīgi atgādināt sev, ka es uz darbu nāku strādāt, nevis draudzēties. Draudzēšanās ir otrā plānā. Māka veidot labvēlīgas attiecības un mācēt risināt darba jautājumus, arī spriedzes situācijās, ir tas, uz ko jāvērš akcentu. Konflikta risināšana darba vietā ir obligāta prasme.”

A. Rošāne pauda, ka darbiniekiem jāapzinās, ka viņiem ir kopīgs mērķis. “Konfliktus nevar ignorēt, jo tie ir dzīves un darba ikdienas sastāvdaļas. Svarīgi ir koncentrēties nevis uz to, kā izvairīties no konflikta, bet kā to risināt,” sacīja eksperte.

Biznesa konferencē “Personāla vadība 2023” piedalījās arī Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa, “WIN partners” mācību vadītājs, konsultants Aldis Zauls, “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne, airBaltic vadītāja operatīvās personālvadības un servisa jautājumos Sarmīte Vilsone, Personības izaugsmes koučs, idärto | Holistic Center līdzdibinātāja Lāsma Poļikeviča, personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine un “EventAgency.lv” komandas vadītājs Ilmārs Šukjurovs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro