Bordāna izteikumi kārtējo reizi apliecina ministra saistību ar ASV sankciju ieviešanu pret Lembergu

Ventspils mērs Aivars Lembergs nesen ASV tiesā pārsūdzējis ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteiktās sankcijas, kas viņam piemērotas, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu. Lai arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paziņojis, ka Tieslietu ministrijas (TM) rīcībā ir starptautiski publiski pieejama informācija un dokumentācija par Ventspils mēra lēmumu, Lembergs uzsver, ka tas nav iespējams, kas liecina vien par to, ka Bordānam ar  ASV Finanšu ministrijas biroju ir tiešs kontakts – tieši tas palīdzējis šīs sankcijas ieviest pirmām kārtām. 


Kā zināms, Lembergs ne reizi vien norādījis uz Bordāna iesaisti ASV sankciju tapšanā. “Es vadu partiju, kura ir opozīcijā valdošajai koalīcijai un valdošajai Bordāna partijai. Līdz ar to sankcijas ir noteiktas pret parlamenta mazākumu. Tās noteiktas pret opozīciju parlamentā ar mērķi iznīcināt parlamenta opozīcijā esošās partijas vadītāju. Tāds ir šis mērķis,” jau no sākta gala norādījis Lembergs.

Tāpat politiķis ne reizi vien ir citējis tieslietu ministra izteikumus dažādos masu medijos, kas norāda, ka Bordāns ir tikpat vai kā izkārtojis šīs sankcijas pret Lembergu politisku motīvu un politiskas atriebības dēļ.
Arī ministra nesenos apgalvojumus, ka “TM rīcībā ir starptautiski publiski pieejama informācija un dokumentācija par to, ka šī gada 11. augustā Aivars Lembergs Kolumbijas štata tiesā ir iesūdzējis ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles dienestu un tā vadītāju”, Lembergs saista ar īpašajām Bordāna un ASV attiecībām. 


“Es neesmu vērsies pret Latvijas Republikas Tieslietu ministriju. Nav ne mazāko šaubu, ka Kolumbijas apgabala tiesa nav informējusi tieslietu ministru, ka es esmu vērsies tiesā,” uzsvēra politiķis.

Pēc Lemberga sacītā, tas tikai liecina par to, ka starp Bordānu un šo ASV Finanšu ministrijas biroju pastāv tiešs kontakts un šīs sankcijas pret viņu kā opozicionāru ir izkārtojis Bordāns un tagadējā valdība.


“Tas, protams, norāda uz dižu demokrātiju, tas atbilst augstākajiem demokrātijas standartiem, ka pret opozīciju ievieš ASV nacionālās sankcijas, kuras automātiski sāk darboties Latvijas Republikas teritorijā – vienīgajā valstī pasaulē, kur tas tā notiek, jo citās valstīs tas tā nenotiek,” komentēja politiķis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro