Čakša: Pedagogiem nav iemesla streikot

Skolās ar lielāku skolēnu skaitu pedagogi algu pieaugumu neizjutīs, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina izglītības ministre Anda Čakša.

Kā zināms, valdību veidojošo politisko partiju Sadarbības sanāksmē koalīcijas pārstāvji vienojušies konceptuāli atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2023. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim. Saskaņā ar šo grafiku no šī gada 1. septembra zemākā vienas stundas darba algas likme pedagogiem tiks paaugstināta līdz 8.50 eiro (pirmsskolas pedagogiem – 7,75 eiro).

“Šī konceptuālā vienošanās [par pedagogu zemākās likmes palielināšanu] skaidri pierāda, ka politiski visiem ir vienots mērķis, ka skolotājiem ir jāpieaug atalgojumiem, un ir jāizveido sistēma, kur visiem ir skaidrs, kā skolotājiem maksā atalgojumu,” sacīja Čakša.

Pēc viņas teiktā, ir brīži, kad steiga tehniskos jautājumos ir sliktāka nekā, ja mēs skaidri saprotam, kur kuram ciparam tajā tabulā ir jābūt: “Lai pēc tam nevienam nav pārsteigumu un nesapratnes, kādēļ kādai grupai nav palielināts tā, kā to ir kāds sagaidījis.”

“Šobrīd tas mērķis ir, ejot caur minimālo stundas likmi, nodrošināt tieši zemāko algu pieaugumu. Nav bijusi runa par to, ka pieaugs lielākās algas,” sacīja ministre.

Čakša uzsvēra: “Man ir skaidrs un arī politiski es šobrīd redzu pilnu atbalstu, ka skolotāju algas ir prioritāte. Vai šobrīd skolotājiem būtu iemesls streikot? Es teiktu, ka nē, bet es, protams, respektēju arodbiedrības izvirzītos jautājumus.”

Ministre uzskata, ka pedagogiem nav iemesla streikot, vienlaikus piebilstot, ka respektē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzītos jautājumus.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro