Citadele pārstāvis Mūrnieks: Pieprasījums pēc energoefektīviem mājokļiem saglabāsies arī pēc energoresursu krīzes

Trešdien, 23. novembrī, tiešsaistē norisinājās BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutēja par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā.

Konferencē uzstājās arī Citadele bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks, kas ieskicēja aktualitātes un tendences nekustamā īpašumu jomā.

Viņš atzina, ka ekonomikā lielākais izaicinājums šobrīd ir inflācija, taču nekustamais īpašums zināmā mērā ir instruments kā var pretoties inflācijai. Kā zināms, Eiropas Centrālā banka (ECB) 2022. gadā vairākkārt ir paaugstinājusi galvenās procentu likmes, kas ietekmē arī banku kredītu likmes un tiešā veidā atsaucas arī uz cilvēkiem, kuriem ir hipotekārie kredīti.

Vienlaikus viņš pauda, ka parādu līmenis Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropā un iekšējā ekonomika mums ir sabalansēta: “Tas dod cerību, ka šo procentu likmju pieaugums šajā reizē būs vieglāks mūsu valstij, nekā citām, kur šīs saistību apmērs pret IKP ir būtiski lielāks.”

Savukārt ieskicējot nekustamā īpašuma tendences, viņš norādīja, ka 70% iegādājas dzīvokļus un palielinās to darījumu skaits, kur īpašnieks pārdod īpašumu, kas nav vienīgais.

“Cenu pieaugums jaunajos mājokļos ir stabils un vislielākais pieprasījums ir energoefektīviem projektiem. Pieprasījums pēc tādiem mājokļiem saglabāsies arī pēc energoresursu krīzes,” ir pārliecināts J. Mūrnieks.

Tāpat viņš norādīja, ka, ja tiek būvētas privātmājas, tad lielākoties mājsaimniecības izvēlas būvēt īpašumus, kas ir kompakti un ar praktisku plānojumu. Savukārt tipiskākie finansējuma pieprasījumi nekustamā īpašuma iegādei no MVU klientiem ir attiecībā uz īres namiem un industriālajām zonām, kur daļu izmanto pats ieguldītājs, bet daļu ļauj nomāt citiem uzņēmumiem.

Konferencē piedalījās arī Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja Dace Zīle, Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglītis, SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītāja Elīna Dlohi, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe, Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, kā arī ekonomists un analītiķis akciju tirgū Mārtiņš Krusts un datu analītiķis IT un finanšu sektorā Endijs Lazda.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro