Latvijas Kokrūpniecības Federācijas vadītājs Klauss: Latvijas ražotājiem konkurētspēja šobrīd ir zemā līmenī

Trešdien, 23. novembrī, tiešsaistē norisinājās BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023. gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutēja par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši uzņēmējiem, runājot par nākotnes iespējām, izaicinājumiem un Latvijas nākotni 2023. gada kontekstā.

Latvijas Kokrūpniecības Federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss konferences laikā pastāstīja vairāk par Zaļā kursa radītajiem izaicinājumiem, stratēģiju un klimata mērķu ietekmi uz meža nozares attīstību.

Runājot par kokrūpniecību kopumā, viņš atzina, ka pasaule šobrīd ir izteikti sadalījusies divās daļās – ir tie, kas pērk un tie, kuri vairs nepērk no Krievijas koksnes produktus. Valstīs, kurās tiek pirkti Krievijas produkti, eiropieši ir nekonkurētspējīgi.

Viņš atzina, ka ekonomika pasliktinās un arī prognozes ar katru brīdi kļūst arvien sliktākas. “Tās rada izvēles – pirkt vai nepirkt! [..] Dati rāda, ka arī būvniecības nozare ir sašaurinājusies. Tirgotājiem noliktavas tukšojas un mums kā ražotājiem rodas sarežģījumi, kā rezultātā redzams, ka Latvijas ražotājiem konkurētspēja šobrīd ir zemā līmenī,” sacīja K. Klauss.

Vienlaikus viņš pauda, ka karā ierauto valstu neesamība tirgū potenciāli ļaus agrāk atgūsies taras tirgiem, bet būvniecībai vēlāk.

Savukārt runājot par Zaļo kursu un tā prasībām, viņš norādīja: “Zaļais kurss šobrīd ir milzīga šaha spēle, kurā kombinācijas ir ārkārtīgi daudz. Lielākie lēmumu pieņēmēji nereti spēlē vien kauliņus, kas nav ne dambrete, ne šahs.”

Tā, piemēram, esot scenārijs, ka Zaļais kurss tiek risināts ne tikai uz meža rēķina, kamēr otrs variants paredz, ka tas tiek pilnībā risināts uz meža rēķina, kā rezultātā Eiropā mežizstrādes apjomi kritīsies. “Pretī mēs redzēsim milzīgu importa pieaugumu, kas Eiropai nav labs stāsts,” piebilda K. Klauss.

Konferencē piedalījās arī Ekonomikas ministrijas Analītiskā dienesta vadītāja Dace Zīle, Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglītis, SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu segmenta vadītāja Elīna Dlohi, Citadele bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe, kā arī ekonomists un analītiķis akciju tirgū Mārtiņš Krusts un datu analītiķis IT un finanšu sektorā Endijs Lazda.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro