Darba devēji mudina regulējumu mainīt tā, lai strādājošie mazāk gribētu doties darba nespējā

Jāmazina darbinieku ieradums ņemt slimības lapas, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs.

Kā zināms, Latvijas Brīvo arodbiedrība (LBAS) pieņēmusi lēmumu – prasīt noraidīt un nevirzīt tālākai diskusijai priekšlikumus grozījumiem tiesību aktos, kas samazina darba ņēmējiem apmaksājamo darbnespējas dienu skaitu un apmēru.

Kā pauda Gorkšs, diskusijas ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību turpinoties.

“Darba devēju ieskatā, pirmkārt, būtu jāmazina ieradums paņemt darbnespējas lapas. Pašam regulējumam jābūt tādam, kas motivētu atgriezties darbā, nevis rada pēc iespējas izdevīgākus apstākļus slimot un nenākt uz darbu,” uzsvēra Gorkšs.

Tāpat viņš norādīja arī uz to, ka Latvijā ir vēsturiski zems bezdarba līmenis, bet vienlaikus ir liels skaits ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju.

Tāpat vēstīts, ka jau pirms gada LBAS, reaģējot uz LDDK un LTRK rosinājumu par slimības lapu apmaksas apmēra samazinājumu nodarbinātajiem, norādīja uz to, ka vispirms jānovērš problēmas cēloņi un jāpārskata slimības lapu izsniegšanas nosacījumi. LBAS ieskatā īpaši nepieļaujami ir godprātīgiem darbiniekiem samazināt apmaksājamo dienu skaitu un atvietojuma procentus.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro