Rajevs: Ukraiņiem vajag visu. Akūtākā vajadzība ir pretgaisa aizsardzība

Visi gaida lielo Krievijas vasaras uzbrukumu, vērtējot karadarbību Ukrainā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja rezerves pulkvedis, Saeimas ārpusfrakciju deputāts Igors Rajevs.

“Tagad ir tāds gaidīšanas periods, tas nav Krievijas armijas uzbrukums, un tas, ko vairāki analītiķi skatās, sagaidāms lielais vasaras uzbrukums. Mēs redzam, ka Krievijas armija gatavo savas rezerves, viņiem ir papildus vienības. Nav tikai zināms, kuru virzienu Krievija izvēlēsies lielajam uzbrukumam,” sacīja Rajevs.

Viņš uzsvēra: “Visakūtākā vajadzība Ukrainai, protams, ir pretgaisa aizsardzība. Tas raķešu trieciens, ko mēs redzējām pa visiem Ukrainas enerģētikas uzņēmumiem, patiesībā nebija domāts tam. Tas bija domāts tāpēc, lai atvilktu pretgaisa aizsardzības sistēmas no frontes līnijas.”

Šobrīd Ukrainā ir divi karstie punkti – uz rietumiem no Avdijivkas un uz dienvidiem no Bahmutas. “Tur notiek sīvākās cīņas, fronte lēnām virzās uz rietumiem,” paskaidroja Rajevs.

Pēc jaunā Ukrainas armijas komandiera Oleksandra Sirska nozīmēšanas ir redzami pavērsieni, atzina Rajevs.

“Galvenais Oleksandra Sirska nopelns ir tas, ka pēc Avdijivkas zaudēšanas draudēja diezgan nopietna frontes sabrukšana, un viņš principā izdarīja vienīgo iespējamo lietu, ko varēja izdarīt šajā situācijā – aizsūtīja vairākas vienības tieši uz vājajām vietām, pastiprinot un neļaujot Krievijai izlauzties tālāk,” pauda deputāts.

Savukārt komentējot uzbrukumu esošajā koncertzālē “Krokus Siti Holl”, Rajevs norādīja: “Visa informācija – gan tiešā, gan netiešā – tomēr liecina, ka tas ir ISIS grupējums. [..] Bet ir skaidrs, ka šie cilvēki un organizācija ir izpildītāji. Kas ir reālie pasūtītāji, tas vēl prasīs laiku, lai to noskaidrotu.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro