Darba nedēļas beigās saglabāsies brāzmains vējš, gaidāms sals

Līdz ar brāzmaino vēju tuvākajās dienās pie mums ieplūdīs aukstāka gaisa masa un visā valstī gaisa temperatūra pazemināsies un gaidāms sals. Darba nedēļas izskaņā vējš vēl būs brāzmains, piekrastē sasniedzot 25-27 m/s, bet brīvdienās tas jau pakāpeniski sāks pierimt, arī nokrišņu būs mazāk.

Piektdien naktī laiks būs lielākoties mākoņains un daudzviet jārēķinās ar sniegu un puteni. Brīžiem snigs stipri un sniega segas biezums palielināsies par vairākiem centimetriem, tomēr, pūšot brāzmainam vējam, sniega kārta nebūs vienmērīga. Tā kā gaidāma stipra snigšana un putenis, aicinām autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot drošu distanci, jo ceļi būs slideni, bet redzamība brīžiem pasliktināsies līdz 100-500 m. Arī gājējiem ir jābūt vērīgiem. Vējš joprojām saglabāsies brāzmains, jūras piekrastē sasniedzot pat 27-32 m/s. Šāds vējš sev līdzi nesīs postījumus – var lūzt koki, to zari, iespējami pārrāvumi elektrolīnijās, piekrastē paaugstināsies ūdens līmenis.

Dienā laiks būs mākoņains, vien dažbrīd valsts rietumos starp mākoņiem parādīsies kāds saules stars. Austrumos, no rīta arī rietumos, gaidāms sniegs. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļrietumu vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-18 m/s, līča piekrastē 22 m/s, bet jūras piekrastē brāzmas būs spēcīgākas, tur tās sasniegs 25 m/s. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs -2…+2° robežās.

Nedēļas nogalē laikapstākļi būs mierīgāki – nokrišņu būs mazāk, arī vējš sāks pakāpeniski pierimt. Kļūs aukstāks – termometra stabiņš visā valstī noslīdēs zem 0° atzīmes, tādēļ brīvdienās, dodoties ārā, būs jāsaģērbjas siltāk.

Sestdien laiks būs mākoņains, vietām debesis īslaicīgi skaidrosies, tomēr daudzviet vēl gaidāms sniegs. Naktī pūtīs mēreni stiprs ziemeļrietumu, piekrastē tas vēl brāzmās sasniegs 20-23 m/s, bet dienā vējš pierims. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs 0…-4°. Svētdien daudzviet uzspīdēs saule, pūtīs lēns vējš, vien dažviet nokritīs pa kādai sniega pārslai. Gaisa temperatūra naktī pazeminās līdz -2…-7°, valsts austrumos būs aukstāks, tur gaiss atdzisīs līdz -14°, arī dienā gaisa temperatūra visā valstī būs zem 0°.

Pēc šī brīža prognozēm nākamajā darba nedēļā vēl pieturēsies neliels sals, galvenokārt valsts austrumos. Starp mākoņiem brīžiem parādīsies saule, palaikam gaidāms arī sniegs un slapjš sniegs, arī vējš vairs nebūs tik brāzmains, kā šajā nedēļā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro