Cipule: Nevarētu teikt, ka esam mierīgi, ka slimnīcas nepieredzēs jaunu Covid-19 vilni

Stingrākus Covid-19 ierobežojumus pašlaik nevajag, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Pēc viņas teiktā, pašlaik NMPD izsaukumu skaits ir nedaudz augstāks kā vidēji iepriekšējā laikā: “Izsaukumu skaits pieaudzis jau no decembra vidus, kas saistīts ne tikai ar Covid-19 pacientiem. Novērojām atsitienu no iepriekšējā perioda, kad hroniskie pacienti nevarēja laicīgi nonākt ārtsniecības iestādēs, kā arī pēdējā laikā ļoti daudz traumu un negadījumu.”

Cipule aicināja cilvēkus ievērot esošos noteikumus, lai saslimstības līkne būtu lēzena. Tādējādi arī slimnīcās saslimušo skaits vienā un tajā pašā laikā būtu mazāks.

“Apmēram 3-5% Covid-19 saslimušo nonāk slimnīcās, ar to mums ir jārēķinās. Nevarētu teikt, ka esam mierīgi, ka slimnīcas nepieredzēs šo vilni,” piebilda NMPD vadītāja.

Cipule sacīja, ka ierobežojumus, protams, vajadzēs, ja slimnīcās vienlaikus būt ļoti liels pacientu skaits. Cipule atzina, ka Covid-19 vīrusa omikrona variants ir vieglāks paveids. Bet tik un tā ap 3%–5% saslimušo nonāk slimnīcās. Ņemot vērā augsto inficēto skaitu, Cipule nav mierīga par situāciju slimnīcās.

“Slimnīcām arī jāvērtē situācija attiecībā pret hronisko pacientu uzņemšanu, tieši pašlaik novērojam to, ka terapijas pacientu nodaļas pildās ātrāk, arī tas var radīt papildu risku, ka slimnīcas var piedzīvot augstu noslodzi,” piebilda NMPD vadītāja.

Pašlaik arī ap 300 medicīnas darbinieku ir darba nespēja. No viņiem 60 cilvēki saslimuši ar Covid-19.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro