Darba nedēļas sākums nesīs nokrišņus un pērkona negaisu

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās Latvijas teritorijā no dienvidiem ieplūda siltā gaisa masa, līdz ar to laiks bija patīkami mierīgs, sauss un silts. 31. martā teju visā Latvijā ir piedzīvota vissiltākā marta diena – visaugstāk termometra stabiņš pakāpās Skultes novērojumu stacijā, sasniedzot +22,8° atzīmi un kļūstot arī par jauno marta mēneša siltuma rekordu Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Tomēr šis siltums nesaglabāsies ilgi, jo no otrdienas laika apstākļus sāks noteikt vairāku ciklonu darbība, kā arī valsts teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāka gaisa masa no ziemeļiem. Laikapstākļi būs mainīgi – tie kļūs vēsāki, vējaināki un nokrišņiem bagātāki, nedēļas pirmajā pusē vietām gaidāms arī pērkona negaiss un sniegs.

Otrdien valsts teritorijai pietuvosies jauns aktīvs ciklons no dienvidrietumiem, tādēļ darba nedēļa iesāksies ar nokrišņiem bagātu un vējainu laiku. Debesis virs Latvijas klās mākoņi, vien vietām austrumos tie izklīdīs. Dienas laikā vietām rietumu un centrālajos rajonos gaidāms lietus, kā arī pērkona negaiss. Naktī pūtīs austrumu puses vējš, bet priekšpusdienā, sākot no jūras piekrastes, vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem un pastiprināsies līdz mērenam, vakarā jūras piekrastē tas būs brāzmains. Laiks vēl būs patīkami silts – dienā lielākajā valsts daļā gaiss iesils līdz +13…+18°, siltākam gaisam saglabājoties Latgalē, tur +18…+21°, bet Kurzemē gaisa temperatūra paaugstināsies vien līdz +7…+12°.

Trešdien ciklona darbība būs jūtama vēl vairāk. Debesis klās mākoņi, kas visā valsts teritorijā nesīs nokrišņus. Naktī gaidāms galvenokārt lietus, slapjš sniegs, kā arī valsts austrumu daļā iespējamas stipras pērkona lietusgāzes. Arī dienā gaidāms sniegs, kas vietām austrumu rajonos var izveidot 1-4 cm biezu sniega kārtu. Vējš kļūs stiprāks – tas pūtīs mēreni līdz mēreni stipri no dienvidrietumiem, rietumiem, bet no nakts otrās puses iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem, piekrastē un valsts dienvidu daļā brāzmās sasniedzot pat 15-19 m/s. Virs Latvijas esošo silto gaisa masu no dienvidiem uz dažām diennaktīm nomainīs aukstāks gaiss no ziemeļiem – trešdien kā naktī, tā arī dienā gaisa temperatūra pieturēsies +1…+4° robežās.

Tālākajās dienās saglabāsies nokrišņiem bagāts un lielākoties mākoņains laiks, tomēr vējš uz dažām dienām pierims. Visaukstākā nakts šajā nedēļā būs ceturtdien, kad minimālā gaisa temperatūra visā valsts teritorijā gaidāma 0…+6° robežās. Tomēr no piektdienas pie mums atkal pakāpeniski ieplūdīs siltāka gaisa masa, padarot dienas pavasarīgi siltas.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro