Darbu Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres amatā sāk Dace Melbārde

Šī gada 7. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres darba pienākumus sāks pildīt Dace Melbārde. Viņa pievienojas ārlietu ministres Baibas Bražes komandai, noslēdzot darbu pašreizējā Eiropas Parlamenta sasaukumā, kur deputāte ievēlēta 2019. gada Eiropas vēlēšanās.

“Man ir liels gods pieņemt ārlietu ministres Baibas Bražes uzaicinājumu pievienoties viņas birojam. Apzinos, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā labas, konstruktīvas starpvaldību attiecības un starptautiskā solidaritāte ir izšķiroši svarīgas miera un drošības atjaunošanai Eiropā un pasaulē kopumā. Ceru, ka manas zināšanas starpkultūru komunikācijā, pieredze darbā starptautiskajās organizācijās, jo īpaši darbība Eiropas Parlamenta Speciālajā komitejā par trešo valstu iejaukšanos Eiropas demokrātiskajos procesos un Drošības un aizsardzības apakškomitejā, palīdzēs Latvijai būt aktīvai spēlētājai gan ES kopējās ārpolitikas un drošības politikas veidošanā, gan citu mūsu valstij nozīmīgu divpusējo un daudzpusējo starptautisko jautājumu risināšanā,” norāda D. Melbārde.

Iepriekš D. Melbārde ilgu laiku (2013–2019) bija Latvijas Republikas kultūras ministre. Pirms tam viņa bija Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore (2011–2013) un Britu padomes pārstāvniecības vadītāja Latvijā (2009–2011), kā arī ilgus gadus strādāja Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Latvijas Nacionālajā komisijā kā komisijas prezidente (2013–2019) un ģenerālsekretāre (1999–2004).

Dace Melbārde Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā, savukārt Latvijas Kultūras akadēmijā – kultūras teorijā un vadībā. Latvijas Universitātē iegūts bakalaura grāds vēsturē. Šobrīd Latvijas Kultūras akadēmijā D. Melbārde izstrādā promocijas darbu.

Dace Melbārde 2017. gadā ieguva Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda Goda balvu. 2013. gadā D. Melbārdei piešķirts III šķiras Triju zvaigžņu ordenis, kā arī Ministru kabineta Atzinības raksts.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro