Dombrovskis: Inflācija varētu būt sasniegusi savu maksimumu un tagad pakāpeniski samazināsies

Inflācija varētu būt sasniegusi savu maksimumu jau pagājušā gada nogalē un tagad pakāpeniski samazināsies, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

“Ja runājam par budžeta plānošanu, tas pašreiz nav viegls uzdevums, jo vajadzību ir ļoti daudz. Vienlaikus budžeta deficīts ir pakāpeniski jāmazina. Līdz ar to pozitīvi ir tas, ka pagājušā gada budžeta deficīts tomēr ir mazāks nekā prognozēts,” sacīja Dombrovskis.

Viņš atzina, ka Škaidrs, ka jāturpina atbalsta pasākumi gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem attiecībā uz augstajām enerģijas cenām. Tāpat jāiegulda arī papildu līdzekļi valsts drošībā, citās prioritātēs: “Svarīgi šīs lietas sabalansēt.”

Nākamnedēļ EK publicēs ziemas ekonomisko prognozi. “Ja salīdzina ar rudens ekonomisko prognozi, situācija būs nedaudz labāka. Tas, ko mēs redzam, ka inflācija varētu būt sasniegusi savu maksimumu jau pagājušā gada nogalē un tagad pakāpeniski samazināsies,” pauda politiķis.

Vienlaikus viņš atzina, ka saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā saglabājas liela nenoteiktība un nestabilitāte. “Svarīgs jautājums joprojām būs energoapgādes drošība. Šajā ziemā ES gāzes krātuvēs vēl ir pietiekami lieli Krievijas gāzes krājumi, bet šogad ar to nevarēsim rēķināties,” sacīja Dombrovskis.

Viņš norādīja: “Attiecībā uz sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku – tā ir jūtama. Neraugoties uz to, ka pagājušajā gadā bija rekordaugstas enerģijas cenas, Krievijas ekonomikā bija recesija, sagaidāms, ka šogad tā turpināsies, un tā ir tiešā sankciju ietekme.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro