Eiroparlamenta vēlēšanās galvenā sacensība ir starp “Vienotību” un Nacionālo apvienību, TV raidījumu ciklā “Nra.lv sarunas” sacīja Saeimas deputāts, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.
“Atrodoties opozīcijā, mūsu iespējas izpausties bieži vien ir mazākas. Tieši likumdošanas iniciatīvu jomā katru nedēļu, uz katru Saeimas sēdi ir vairāki priekšlikumi no mūsu puses, un es domāju, tā ir lielākā aktivitāte no opozīcijas partijām. Turklāt neatceros, kad būtu bijis tā, ka tik īsā laika posmā aptuveni desmit lielas NA iniciatīvas ir guvušas koalīcijas atbalstu. Parasti ir tā, ka opozīcijas iniciatīvas visas tiek noraidītas. Par Krievijas graudu importa aizliegumu – kaut arī nepilnā apmērā – ir bijusi virzība uz priekšu. Par izmaiņām Darba likumā pret jauniešu diskrimināciju, lielāks nekustamā īpašuma nodoklis sankcijām pakļauttām personām, Krievijas auto numurzīmes – tās ir visas NA iniciatīvas, kas ir atbalstītas, lai gan ordeņus piesavinās citi,” sacīja Dzintars.
“Protams, publiskajā telpā tās varētu parādīties biežāk ar skandaloziem, populistiskiem paziņojumiem, un opozīcijas partijas bieži tā dara. Mēs zinām, ka tā īslaicīgi var gūt diezgan lielus panākumus. Atceramies KPLV, Kaimiņa partija, Gobzems utt., bet tie panākumi bija īslaicīgi. Tas piesaistīja uzmanību, bet neviesa uzticību piedāvājumam. Bieži vien kvalitatīvs darbs ir arī mazliet garlaicīgs, un īstais rezultāts nav ar šova elementiem, tas bieži vien ir vidēji sarežģīts kompromisa darbs,” izteicās politiķis.
“Būt kopā ar “Progresīvajiem” – es personīgi un mūsu vēlētāji to uzskatītu par nodevību, tas būtu pret mūsu vērtībām. Ja nebūtu citas iespējas izveidot valdību kā vien kopā ar Rosļikovu vai “Progresīvajiem”, tā būtu cita situācija, bet šajā Saeimā skaidrs, ka bija iespējams izveidot līdzīgās vērtībās balstītu koalīciju,” norādīja Dzintars.
“Un tagad, kad mēs esam opozīcijā, konkurenti darīs visu iespējamo, lai šo divarpus gadu laikā, kas ir līdz Saeimas vēlēšanām, Nacionālo apvienību iznīcinātu, mēģinātu padarīt neiespējamu tās ieiešanu Saeimā ar lielāku svaru un pārstāvniecību. Tās varētu būt gan informatīvas kampaņas, valsts iestāžu izmantošanas, šķelšanas mēģinājumi. Un tam mums jābūt gataviem. Es piekrītu, pat būdams NA priekšsēdētājs, ka NA ir ļoti tālu no ideālas organizācijas. Bet ja vērtējam no nacionāli konservatīvo vērtību pārstāvniecības viedokļa un iespējas ietekmēt procesus, labākas nav un nebūs,” pauda Dzintars.
Runājot par Eiroparlamenta vēlēšanām, politiķis pauda, ka ir divas alternatīvas – vai nu tās ir organizācijas, kurām ietekme un vara ir iespējama, bet tās absolūti neinteresē ne nacionālās, ne konservatīvās vērtības, labākajā gadījumā tās ir kā karodziņš, kad tas ir aktuāli, kad ar to var nopelnīt balsi. Un ir otra grupa, kurai, iespējams, ir līdzīga pārliecība un vērtības, bet tai nav nekādu iespēju būt pie varas. Kaut kādi atsevišķi veidojumi uz Eiroparlamenta vēlēšanām ar saviem 0,2%.
“Latvijas politikā drošībā likmes šobrīd ir tik augstas, ka jāskatās no iznākuma, proti, kurš no tā kaut ko iegūst. Man nekad neviens nepierādīs, ka mēģinājumi radīt kaut ko pilnīgi jaunu ne ko kā un bez iespējas uzvarēt var nākt par labu nacionāli konservatīvi domājošiem cilvēkiem. Tie, kuri nobalsos par viņiem, būs vējā izmetuši savas balsis, bet tas nozīmē netiešā veidā palīdzēt tiem, kas nekad nebalsotu par nacionāli konservatīviem spēkiem, piemēram, “Vienotībai”. Bet šobrīd redzam, runājot par Eiroparlamenta vēlēšanām, galvenā sacensība ir starp “Vienotību” un Nacionālo apvienību,” pieļāva deputāts.
Dzintars norādīja: “Šobrīd reitingi rāda, ka cīņa ir par to, kam būs divas vietas. Tā ir “Vienotība” vai Nacionālā apvienība. Jaunā konservatīvā partija var paņemt balsis no Nacionālās apvienības, palīdzot “Vienotībai”. Un tās ir lietas, kas reizēm no vēlētājiem prasa iedziļināšanos un spēju skatīties matemātiski.”